Klinika stomatologiczna Wolsztyn

Dlaczego warto wybrać stałego stomatologa?

Choć Polacy coraz bardziej dbają o swoje zęby i systematycznie odwiedzają kliniki stomatologiczne, to jednak zdarza się, że z bólem zęba zwlekają. Dopiero wtedy, gdy jest nie do wytrzymania wybierają gabinet, który ma wolne miejsca. Najczęściej kończy się to usunięciem zęba.

Klinika stomatologiczna Wolsztyn – systematyczne przeglądy jamy ustnej

Zadaniem profilaktyki jest zapobieganie zmianom chorobowym. W stomatologii najważniejszą rolę profilaktyczną odgrywają regularne wizyty u dentysty.

Gabinety stomatologiczne Wolsztyn oferują okresowe przeglądy zębów. Podczas wizyty lekarz dokonuje przeglądu jamy ustnej. Diagnozuje nie tylko stan zębów, ale także przyzębia. Informuje pacjenta o wszystkich zmianach i ewentualnie zaleca odpowiednie postępowanie medyczne.
W trakcie wizyty można także usunąć niewielki kamień nazębny.

Wizyty powinny odbywać się regularnie 2 razy w roku. Taka częstotliwość umożliwia wykrycie wszystkich zmian na wczesnym etapie, a to oznacza, że gabinety stomatologiczne Wolsztyn wykonają leczenie szybciej i taniej. Leczenie nie będzie też wymagało specjalistycznej diagnostyki i stosowania środków przeciw bólowych.

Klinika dentystyczna Wolsztyn – stała opieka stomatologa

Klinika stomatologiczna Wolsztyn oferuje swoim pacjentom stałą opiekę pełnioną przez tego samego lekarza. Dzięki temu może on dokładnie poznać stan uzębienia pacjenta, obserwować zmiany, zalecić odpowiednie postępowanie profilaktyczne.

Stała opieka tego samego lekarza ułatwia mu też opracowania długofalowego leczenia w przypadku większych ubytków, wykonanie odpowiedniej diagnozy lub przeprowadzenie konsultacji z innymi specjalistami z sąsiadujących gabinetów stomatologicznych Wolsztyn.

Leczenie przez tego samego dentystę zapewnia przede wszystkim komfort pacjentowi. Nie musi się już stresować co go czeka, bo lekarz już na poprzedniej wizycie poinformował go co planuje podczas kolejnego spotkania.

Dzięki stałemu leczeniu przez jednego dentystę pacjent może uniknąć nagłych wizyt u lekarza o nie sprawdzonej opinii. Jego stały lekarz poinformuje go co ma zrobić, gdy nagle rozboli go ząb. Jakie środki przeciw bólowe są najlepsze, jakimi preparatami najlepiej płukać jamę ustną.

Klinika dentystyczna Wolsztyn oferuje swoim pacjentom elastyczne terminy wizyt dopasowane do ich trybu pracy. Dzięki temu pacjenci nie muszą brać urlopu lub zwalniać się z pracy. To komfortowe rozwiązanie dla obu stron. W razie nieprzewidzianych sytuacji klinika zawsze wcześniej informuje o zaistniałych zmianach i proponuje nowe terminy.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]