gabinet dentysty

Leczenie zębów w narkozie. Czy warto na nie się decydować?

Leczenie zębów w narkozie, to opcja polecana przede wszystkim dla tych, którzy panicznie boją się dentysty. Dzięki narkozie nie muszą obawiać się bólu u dentysty.. Mogą mieć pewność, że leczenie stomatologiczne przebiegnie szybko i bezboleśnie. Tak to przynajmniej można oceniać słysząc hasło: “leczenie w narkozie”. Nie zawsze jednak tak jest. Leczenie dentystyczne w narkozie jest bowiem zupełnie inne niż operacje, gdzie podaje się pacjentowi narkozę i usypia go na cały czas trwania zabiegu.

Narkoza u dentysty nie trwa długo

Przy leczeniu zębów w narkozie, pacjent nie jest usypiany na długo. Anestezjolog podaje narkozę w zastrzyku, tak aby uśpić pacjenta na kilka minut w trakcie których stomatolog Paniówki wykona najtrudniejsze elementy leczenia stomatologicznego. Po tym fakcie pacjent jest wybudzany i usypiany ponownie przy kolejnych trudniejszych momentach leczenia dentystycznego. Taka sytuacja może być w trakcie jednego leczenia stomatologicznego powtarzana wielokrotnie. Dentysta Paniówki nie ma wpływu na ilość podanej narkozy, zawsze więc istnieje ryzyko, że pacjent będzie jednak odczuwać ból. Tak może być między innymi dlatego, że stomatolog Paniówki, świadomy tego, że pacjent jest uśpiony, nie będzie działać tak samo ostrożnie jak przy pacjencie, który jest przytomny. Leczenie zębów w narkozie zawsze więc trzeba przemyśleć i zastanowić się, czy nie lepsze jest klasyczne leczenie dentystyczne, w trakcie którego dentysta Paniówki może zastosować znieczulenia, dzięki którym przytomny i nie uśpiony pacjent również nie będzie odczuwać bólu.

Leczenie w narkozie to duże koszty

Warto też dodać, że żaden dentysta w Paniówkach nie będzie leczył zębów w narkozie za niskie stawki. Koszt narkozy, opieki anestezjologicznej, koniecznych prześwietleń jest spory, zawsze więc trzeba się liczyć z niemałym rachunkiem za leczenie zębów w narkozie. Nierzadko przekracza on kilka tysięcy złotych. Z tego też powodu, warto przemyśleć, czy nie lepszą opcją jest klasyczne leczenie bez usypiania pacjenta, w zamian za to z dobrym znieczuleniem

Podsumowując

Każdy dentysta w Paniówkach ma do wyboru szereg znieczuleń, które może podać pacjentowi przed leczeniem stomatologiczny. To opcja tania i gwarantująca bezbolesne leczenie. Warto więc przemyśleć, czy leczenie stomatologiczne w narkozie rzeczywiście ma sens. Czasami warto się przemóc, zdecydować się na leczenie stomatologiczne bez narkozy, ale za to z dobrym znieczuleniem. Takie leczenie również będzie bezbolesne i bez wątpienia dużo tańsze. Na leczenie zębów w narkozie warto więc decydować się tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Najnowsze

Jak często wykonywać higienizację zębów?

Jak często wykonywać higienizację zębów?

Profesjonalna higienizacja zębów to kluczowy element profilaktyki stomatologicznej, który pozwala skutecznie usuwać kamień nazębny, osady oraz bakterie niedostępne w codziennej higienie domowej. Regularnie wykonywane zabiegi pozwalają nie tylko zachować zdrowie jamy ustnej i świeży oddech, ale także zapobiegają rozwojowi stanów zapalnych dziąseł i próchnicy. To niezwykle istotny aspekt dbania o własne uzębienie niezależnie od wieku […]

Ile wizyt potrzeba, aby wykonać protezę akrylową?

Ile wizyt potrzeba, aby wykonać protezę akrylową?

Wykonanie protezy akrylowej to jeden z najczęstszych zabiegów przywracających funkcjonalność oraz estetykę uśmiechu osobom z częściowym lub całkowitym bezzębiem. Pacjenci przed podjęciem leczenia chcą wiedzieć, ile wizyt potrzeba, by otrzymać gotową protezę i jakie etapy obejmuje cały proces. Harmonogram zależy zarówno od indywidualnych potrzeb pacjenta, jak i specyfiki samego rozwiązania protetycznego. Poniżej znajdują się szczegółowe […]