remont, panele 3d

Jakie są rodzaje kasetonów 3D?

Kasetony 3D to ciekawa propozycja do różnych wnętrz, które miałyby stać się bardziej reprezentacyjne minimalnym nakładem środków, czasu i wysiłku. Trójwymiarowe kasetony cieszą się więc coraz większą popularnością. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są dostępne kasetony tego typu w ofertach sklepów. Dzięki temu można będzie łatwiej wybrać takie, które zapewniają najlepsze rozwiązania pod względem estetycznym, praktycznym i wytrzymałościowym.

Podział kasetonów 3D ze względu na zastosowanie

Jeżeli chodzi o zastosowanie kasetonów 3D, można wyróżnić te, które mocuje się do sufitu, a także kasetony 3D na ścianę. Poza tym zarówno kasetony 3D sufitowe, jak i kasetony ścienne 3D mogą być przeznaczone do zastosowań w prywatnych wnętrzach lub biurowych. W tym drugim przypadku szczególnie sprawdzają się te ozdobne, które mają za zadanie przyciągać uwagę. Bardzo często więc są to trójwymiarowe kasetony reklamowe, dzięki którym udaje się podkreślić ofertę konkretnej firmy, czy dany produkt.

Z jakiego materiału mogą być wykonane kasetony 3D na ścianę i na sufit?

Kasetony 3D można również podzielić z uwagi na to, z jakiego są wykonane materiału. Najczęściej przeglądając oferty sklepów, spotyka się kasetony w wersji 3D wykonane albo z samego gipsu, albo z gipsu wzbogaconego włóknem szklanym. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli ważne jest to, by nie stanowiły zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia w pomieszczeniach, które są bardziej narażone na ryzyko pożaru. Są bowiem niepalne, a ich dodatkowym atutem jest to, że nie ma w nich żadnych toksycznych związków mineralnych.

Innym popularnym materiałem, z jakiego wykonuje się kasetony ścienne 3D i sufitowe, jest polistyren ekstrudowany. To idealny wybór, gdy oprócz atrakcyjnego wyglądu liczy się również to, by zadbać o jak najmniejsze straty ciepła w danym pomieszczeniu. Z uwagi na gęstą, piankową strukturę kasetony te ograniczają straty ciepła do minimum.

W sprzedaży znaleźć można również kasetony 3D wykonane z płyty MDF i jest to trzeci najbardziej popularny materiał, z jakiego wykonuje się te elementy wykończenia. Decydując się na te wariant, otrzymuje się kaseton w ciepłej, drewnianej kolorystyce. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu tego materiału przed wilgocią. Przydają się do tego m.in. specjalne lakiery.

W jakim kształcie są dostępne kasetony 3D?

Sklepy, które mają w swojej ofercie kasetony 3D, mogą zaproponować te mające kształt prostokąta, kwadratu, owalne lub okrągłe. Niemniej warto pamiętać, że każdy taki model daje się jeszcze przyciąć, więc można utworzyć ze standardowego kształtu bardziej oryginalny.

Najnowsze

płytki włoskie marazzi zastosowanie

Płytki włoskie Marazzi – zastosowanie w aranżacji wnętrz

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz to sztuka, która nieustannie ewoluuje, poszukując innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Jednym z kluczowych graczy na tym polu są włoskie płytki ceramiczne Marazzi, które nie tylko redefiniują pojęcie estetyki, ale także wprowadzają rewolucyjne podejście do projektowania wnętrz. Oto, jak płytki Marazzi stają się integralną częścią współczesnych aranżacji przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. […]

panele imitujące cegłę w salonie

Jak odmienić wnętrze salonu przy pomocy paneli imitujących cegłę?

Marzysz o odświeżeniu wyglądu swojego salonu, ale brak Ci pomysłu na efektowną metamorfozę? Paneli imitujących cegłę to rozwiązanie, które może odmienić Twoje wnętrze w prosty i stylowy sposób. Nie musisz już myśleć o wielkich remontach czy kosztownych dekoracjach – te panele stanowią szybką i efektywną alternatywę, która od razu przemieni atmosferę Twojego salonu. Dowiedz się, […]