gabinet stomatologa

Zęby ósemki. Ich usunięcie jest wskazane ale i niełatwe

Zęby ósemki nazywane są bardzo często zębami mądrości. Wyrastają w późniejszym wieku, w bardzo niefortunnej części dziąsła. Mogą rosnąć krzywo, powodować rany policzka, a także problemy z sąsiadującymi zębami. Warto tez dodać, że są mocno osadzone w dziąśle, jednak także podatne na psucie się. Ewentualne plombowanie ósemek lub leczenie kanałowe jest bardzo skomplikowane, wręcz nierealne. Ósemki są zębami niepotrzebnymi, dlatego po prostu się je usuwa. Nie zawsze jednak udaje się je po prostu wyrwać tak jak inne zęby.

Konieczna jest ingerencja chirurgiczna

Jeśli stanęliśmy przed potrzebą usunięcia ósemki lub ósemek, warto sobie zdać sprawę z tego, że taki ząb usunie najszybciej i najbezpieczniej chirurg stomatolog Tychy. Tylko on bowiem może i potrafi dokonać takiego nacięcia dziąsła, dzięki któremu usunięcie ósemek stanie się możliwe. Chirurg stomatolog Tychy, który doskonale zna się na swoim fachu, dziąsło natnie tak, by ósemkę bardzo delikatnie z niego wyjąć. To bardzo ważne. Każdy chirurg dentysta Tychy wie, że ósemki maja skomplikowany kształt. Ich wyrywanie na siłę wiąże się z ryzykiem pozostawienia w dziąśle korzenia lub jego części.

Postępowanie po usunięciu zęba

Po usunięciu ósemki lub ósemek, na rany w dziąśle chirurg szczękowy Tychy założy konieczne szwy. Będą one musiały pozostać na dziąśle co najmniej kilka dni. Gdy chirurg szczękowy Tychy uzna, że rana jest zagojona na tyle, że można usunąć szwy, zrobi to. Zbyt wczesne usuwanie szwów jest oczywiście bardzo nierozsądnym pomysłem. Rana bez szwów może bowiem z powrotem się rozejść, może tez pojawić się krwawienie z takiej rany i konieczność kolejnej ingerencji chirurgicznej.

W czasie, gdy rana się goi, trzeba dbać o tą część dziąsła. Nie należy między innymi tą stroną zębów gryźć pokarmów. Wskazana jest też ostrożność podczas jedzenia zupy czy picia napojów. Istnieje bowiem ryzyko, że osad z nich osadzi się na ranie. Z tego tez powodu, bardzo ważne jest częste płukanie ust w okresie gojenia się rany. Pozytywnie wpłynie to na proces gojenia rany, z pewnością go przyspieszy.

Rana zagojona

Gdy szwy są już usunięte, a rana na dziąśle zagojona, można swobodnie spożywać pokarmy, rozmawiać. Nie istnieje bowiem ryzyko pogorszenia stanu tego miejsca. Czas konieczny do całkowitego zagojenia rany po usunięciu ósemki może być bardzo długi. Z pewnością nie będzie krótszy niż kilkanaście dni. Każdy chirurg dentysta Tychy to potwierdzi.

Najnowsze

Jak zmieniają się zęby pod wpływem długotrwałej erozji?

Jak zmieniają się zęby pod wpływem długotrwałej erozji?

Erozja szkliwa to proces stopniowego niszczenia zewnętrznej warstwy zębów, wywołany przez działanie kwasów niezwiązanych z działalnością bakteryjną. Długotrwała ekspozycja na czynniki erozyjne prowadzi do poważnych zmian w strukturze i wyglądzie zębów, a także do powstawania szeregu dolegliwości zdrowotnych. W tym artykule wyjaśniamy, jak dokładnie zmieniają się zęby pod wpływem erozji oraz jakie są konsekwencje zaniedbania […]

ignorowanie ubytków zębowych

Ubytki zębowe – dlaczego nie warto ich ignorować?

Ubytki zębowe to jedno z najczęściej występujących schorzeń jamy ustnej, które dotyczy osób w każdym wieku. Choć początkowo mogą wydawać się niegroźne, ignorowanie ich prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, estetycznych, a także finansowych. W niniejszym artykule wyjaśniamy, czym są ubytki, jakie są ich przyczyny oraz dlaczego szybkie leczenie jest tak istotne. Czym są ubytki zębowe […]