chirurgia stomatologiczna, dentysta

Chirurgia stomatologiczna

Problemy zdrowotne w jamie ustnej nie są przyjemne – często powodują permanentny ból. I – bynajmniej – nie chodzi tylko o próchnicę. Tu często pomoże lekarz stomatolog z pobliskiej przychodni. Natomiast w wielu przypadkach interwencja dentysty może nie wystarczyć. Wtedy jedynym rozwiązaniem może być chirurg dentysta Tychy.

Kiedy niezbędna jest interwencja chirurga?

Chirurgia słusznie kojarzy się z poważniejszą ingerencją w ciało – wymagającą znieczulenia miejscowego lub wręcz ogólnego. Nie inaczej ma się sprawa z pewnymi przypadłościami w jamie ustnej lub wręcz w obszarze twarzoczaszki. W tym drugim przypadku zadziałać może chirurg szczękowy Tychy, którego pole działania jest szersze, niż w przypadku chirurga stomatologa. Czasem choroba zaczyna się bowiem w samej jamie ustnej, jednak rozszerza się na sąsiednie kości i obszary mięśniowe. Dotyczy to często chorób poważnych, bo o charakterze onkologicznym, ale też każdej innej powodującej potrzebę rekonstrukcji. Chirurg szczękowy Tychy może też zająć się problemami typowo stomatologicznymi, np. przy najbardziej wymagających ekstrakcjach.

Kiedy pomoże chirurg dentysta Tychy?

Czasem w jamie ustnej zaczyna być odczuwany ból, choć nie widać gołym okiem przyczyny. Może to być np. torbiel umiejscowiona pod jednym z zębów. Usunąć ją może chirurg szczękowy lub chirurg stomatolog Tychy. Podobnie sprawa ma się w przypadku ropnia lub pewnych przypadłości przyzębia. Jednak w każdym przypadku pierwszym krokiem jest wykonanie zdjęcia RTG bolącego miejsca.

Implantologia zębowa

Od pewnego czasu implanty zębowe zaczęły wypierać typowe sztuczne szczęki. Implant zębowy to śruba wytworzona z metalu nierdzewnego, osadzona w miejsce dotychczasowego zęba, czyli w kości szczęki. Żeby umieścić implant w szczęce, chirurg stomatolog Tychy musi wykonać zabieg polegający m.in na rozcięciu dziąsła.

Gdzie do dentysty chirurga?

Jest to dzisiaj popularna usługa świadczona w ramach medycyny stomatologicznej; stała się więc w ostatnich czasach łatwo dostępna. W dużych miastach można wybierać spośród wielu gabinetów stomatologicznych. Każdy z nich jest odpowiednio wyposażony, a przyjmujący w nim chirurg musi mieć stosowne przygotowanie zawodowe i teoretyczne.

Do dobrego chirurga skieruje w razie wątpliwości pacjenta jego lekarz stomatolog, zwłaszcza gdy wie dokładnie, z jaką przypadłością zmaga się konkretna osoba.

Najnowsze

Czy leczenie kanałowe ósemki różni się od leczenia zwykłego zęba?

Czy leczenie kanałowe ósemki różni się od leczenia zwykłego zęba?

Leczenie kanałowe, czyli leczenie endodontyczne, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w nowoczesnej stomatologii. Polega na usunięciu zmienionej chorobowo miazgi z wnętrza zęba, opracowaniu kanałów korzeniowych i ich szczelnym wypełnieniu. Choć procedura jest zasadniczo podobna niezależnie od lokalizacji zęba, to leczenie kanałowe ósemek – czyli zębów mądrości – budzi wiele pytań i wątpliwości. W tym […]

Czy zatrzymane ósemki trzeba usuwać

Czy zatrzymane ósemki trzeba usuwać?

Ósemki, czyli zęby mądrości, to ostatnie zęby trzonowe, które pojawiają się w jamie ustnej – zwykle między 17. a 25. rokiem życia. Często jednak nie wyrzynają się one prawidłowo lub wcale nie przebijają się przez dziąsło, co prowadzi do tzw. zatrzymania ósemek. W takiej sytuacji wielu pacjentów zastanawia się, czy taki ząb trzeba usunąć, czy […]