chirurgia stomatologiczna, dentysta

Chirurgia stomatologiczna

Problemy zdrowotne w jamie ustnej nie są przyjemne – często powodują permanentny ból. I – bynajmniej – nie chodzi tylko o próchnicę. Tu często pomoże lekarz stomatolog z pobliskiej przychodni. Natomiast w wielu przypadkach interwencja dentysty może nie wystarczyć. Wtedy jedynym rozwiązaniem może być chirurg dentysta Tychy.

Kiedy niezbędna jest interwencja chirurga?

Chirurgia słusznie kojarzy się z poważniejszą ingerencją w ciało – wymagającą znieczulenia miejscowego lub wręcz ogólnego. Nie inaczej ma się sprawa z pewnymi przypadłościami w jamie ustnej lub wręcz w obszarze twarzoczaszki. W tym drugim przypadku zadziałać może chirurg szczękowy Tychy, którego pole działania jest szersze, niż w przypadku chirurga stomatologa. Czasem choroba zaczyna się bowiem w samej jamie ustnej, jednak rozszerza się na sąsiednie kości i obszary mięśniowe. Dotyczy to często chorób poważnych, bo o charakterze onkologicznym, ale też każdej innej powodującej potrzebę rekonstrukcji. Chirurg szczękowy Tychy może też zająć się problemami typowo stomatologicznymi, np. przy najbardziej wymagających ekstrakcjach.

Kiedy pomoże chirurg dentysta Tychy?

Czasem w jamie ustnej zaczyna być odczuwany ból, choć nie widać gołym okiem przyczyny. Może to być np. torbiel umiejscowiona pod jednym z zębów. Usunąć ją może chirurg szczękowy lub chirurg stomatolog Tychy. Podobnie sprawa ma się w przypadku ropnia lub pewnych przypadłości przyzębia. Jednak w każdym przypadku pierwszym krokiem jest wykonanie zdjęcia RTG bolącego miejsca.

Implantologia zębowa

Od pewnego czasu implanty zębowe zaczęły wypierać typowe sztuczne szczęki. Implant zębowy to śruba wytworzona z metalu nierdzewnego, osadzona w miejsce dotychczasowego zęba, czyli w kości szczęki. Żeby umieścić implant w szczęce, chirurg stomatolog Tychy musi wykonać zabieg polegający m.in na rozcięciu dziąsła.

Gdzie do dentysty chirurga?

Jest to dzisiaj popularna usługa świadczona w ramach medycyny stomatologicznej; stała się więc w ostatnich czasach łatwo dostępna. W dużych miastach można wybierać spośród wielu gabinetów stomatologicznych. Każdy z nich jest odpowiednio wyposażony, a przyjmujący w nim chirurg musi mieć stosowne przygotowanie zawodowe i teoretyczne.

Do dobrego chirurga skieruje w razie wątpliwości pacjenta jego lekarz stomatolog, zwłaszcza gdy wie dokładnie, z jaką przypadłością zmaga się konkretna osoba.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]