dentysta, stomatolog

Kiedy należy usunąć ósemki?

Zęby mądrości są trzecimi zębami trzonowymi u człowieka, a zarazem najpóźniej wyrzynającymi się zębami stałymi. Terminem, w jakim powinny się pojawić jest wiek pomiędzy 17. a 21. rokiem życia. Nie zawsze tak się dzieje. Co więcej, wyrzynającej się ósemce nierzadko towarzyszy grupa nieprzyjemnych objawów, utrzymujących się przez długi czas. Jakie są metody postępowania w przypadku, powodujących różne dolegliwości, zębów mądrości?

Wyrywać czy też nie – dentysta Warszawa Ochota

Jak twierdzi większość stomatologów, usunięcie zatrzymanej lub częściowo zatrzymanej ósemki, jest korzystne dla zdrowia. Pozostający w kości ząb generuje stany zapalne, wywołuje ucisk na sąsiednie zęby oraz może prowadzić do problemów z poruszaniem szczęką. Za sprawą niewyrżniętych na czas zębów mądrości, można cierpieć na problemy z uchem środkowym oraz odczuwać ogólne osłabienie. Dyskomfort i ból towarzyszący zatrzymanym zębom bywa bardzo uciążliwy i długotrwały. Zabieg ekstrakcji ósemki skutecznie usuwa wszystkie te objawy. Choć, nie należy on do najprzyjemniejszych, to jednak jest konieczny. W większości przypadków, zatrzymania się zębów mądrości w żuchwie czy szczęce, jedynym rozwiązaniem jest usunięcie trzeciego trzonowca.

Jak przebiega wyrywanie ósemki – stomatologia Warszawa Ochota

Zabieg ekstrakcji trzecich zębów trzonowych, na ogół, klasyfikuje się jako zabiegów z zakresu chirurgii szczękowej. Dotyczy to, szczególnie, przypadków całkowitego zatrzymania zęba. Trzeba wtedy, niejako, wyciąć go z kości szczękowej, co jest jeszcze bardziej utrudnione przez dalekie położenie zęba w jamie ustnej. Sama procedura, odbywa się pod znieczuleniem także doznania bólowe podczas jej trwania są niewielkie. Niestety, jest to poważna ingerencja, która może wymagać zastosowania szwów, doustnych leków przeciwbólowych oraz antybiotyku. Rekonwalescencja, po usunięciu ósemki, może zająć około tygodnia. Stomatolog Warszawa Ochota zajmie się takim wykonaniem zabiegu, by ograniczyć i zminimalizować objawy mogące być dla pacjenta uciążliwymi. Co ciekawe, niewyrżnięte zęby mądrości bardzo dobrze nadają się do zabiegu autotransplantacji. Oznacza to, że gdy pacjent straci jakiś ząb, zawiązek trzeciego trzonowca może posłużyć do autoprzeszczepu. Chociaż, ze względu na rosnącą popularność sztucznych implantów, jest to coraz rzadziej stosowana metoda, to wiąże się ona z bardzo dużą skutecznością.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]