dentysta, stomatolog

Na czym polega praca chirurga stomatologa?

Sporo osób zastanawia się nad tym, czym zajmuje się chirurg stomatolog, czy jego praca w dużym stopniu różni się od zadań zwykłego stomatologa. Poniżej garść wskazówek i odpowiedzi dla osób, które chcą więcej wiedzieć na ten temat.

Chirurg szczękowy Olsztyn

Jak sama nazwa wskazuje, chirurg stomatolog do specjalista, który zajmuje się różnego rodzaju zabiegami chirurgicznymi w obrębie jamy ustnej. Do tego specjalisty często ustawiają się spore kolejki, dlatego też planując na przykład usuwanie zębów ósemek, warto wcześniej umówić się do dobrego lekarza w swoim mieście. Niestety nie każdy gabinet stomatologiczny zatrudnia chirurga stomatologicznego.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn

Najczęściej chirurg stomatolog zajmuje się po prostu usuwaniem zębów. Wbrew pozorom wyrwanie zęba nie jest wcale prostym zabiegiem. Wielu lekarzy nie chce podejmować się tego we własnym zakresie i woli odesłać pacjenta do chirurga stomatologa. Chirurg stomatolog usuwa zęby ósemki, a także zęby zatrzymane w kościach. Poza tym może usuwać również korzenie zębów oraz wprowadzić wiele innych zabiegów, w tym również odbudowę kości.

Chirurg stomatolog Olsztyn

Poza tym chirurg stomatolog Olsztyn to specjalista, który będzie pracował z pacjentem chcącym wszczepić implanty zębowe. Jest to jedno z nowoczesnych rozwiązań pozwalających uzupełnić luki w łuku zębowym. To jednak chirurg stomatolog ocenia, czy zabieg ma sens i zakończy się powodzeniem. Lekarz potrzebuje zdjęć panoramicznych jamy ustnej, a także wyników tomografii komputerowej jamy ustnej. To właśnie dzięki temu może ocenić stan kości i określić, czy implant może być założony.

Jak znaleźć dobrego chirurga stomatologicznego?

Wielu pacjentów zastanawia się nad tym, w jaki sposób znaleźć naprawdę dobrego lekarza, któremu będzie można powierzyć swoje zdrowie. Nie da się ukryć, że na przykład zabieg usuwania zębów zatrzymanych jest bardzo skomplikowany i wymaga ogromnej wiedzy oraz doświadczenia lekarza. Jeżeli ma się problemy z podjęciem decyzji, warto kierować się po prostu opiniami innych pacjentów, którzy dzielą się nimi na przykład w internecie. To jeden ze sposobów na to, aby dowiedzieć się trochę więcej na temat pracy konkretnego lekarza. Niektórzy chirurdzy stomatologiczni cieszą się bardzo dobrą opinią w swoich miejscach zamieszkania, a to zawsze najlepsza rekomendacja, by wybrać tego lekarza.

Najnowsze

dopasowanie protezy zębowej

Jak odpowiednio dopasować protezę zębową?

Dopasowanie protezy zębowej to proces, który wymaga precyzyjnej pracy stomatologa oraz ścisłej współpracy z pacjentem. Odpowiednio dopasowana proteza zębowa zapewnia komfort, estetykę oraz funkcjonalność, pozwalając pacjentowi na swobodne jedzenie i mówienie. Poniżej przedstawiamy kluczowe etapy dopasowywania protezy zębowej oraz wskazówki, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszego efektu. Wstępna konsultacja i ocena Proces dopasowywania protezy zębowej […]

urazy, z którymi warto pójść do szpitala ortopedycznego

Urazy, z którymi warto pojechać do szpitala ortopedycznego

W przypadku poważnych urazów narządu ruchu niezbędna jest szybka i specjalistyczna pomoc medyczna. Szpitale ortopedyczne specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń oraz urazów układu kostno-stawowego. Warto wiedzieć, jakie urazy wymagają natychmiastowej wizyty w takim szpitalu, aby uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych. Złamania kości Złamanie kości jest jednym z najczęstszych urazów, które wymagają natychmiastowej interwencji w […]