zdrowe zęby, dentysta

Nowe zęby w jeden dzień

Zdrowe zęby odgrywają bardzo ważną rolę nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim są niezbędne w codziennym życiu. Bezzębna lub nie w pełni uzębiona szczęka ma często nie tylko skutki zdrowotne, takie jak, chociażby przymusowa dieta, ale także skutki psychologiczne dla osób dotkniętych chorobą. Proteza w jeden dzień — zaawansowana metoda leczenia pomaga osobom dotkniętym chorobą mieć stałe zęby w ciągu zaledwie jednego dnia podczas jednej sesji leczenia.

Jak dochodzi do utraty zębów?

Utrata zębów może mieć wiele przyczyn. Zwłaszcza w młodszych latach przyczyną mogą być wypadki. Jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów jest choroba przyzębia.
Paradontoza to bakteryjne zapalenie dziąseł. Dziąsła cofają się w wyniku zapalenia, kość szczęki pęka, a zęby nie są już mocno zakotwiczone.

Protetyka pabianice — możliwości leczenia

Konwencjonalnym rozwiązaniem dla bezzębnej lub poważnie niekompletnej szczęki jest wyjmowana proteza całkowita. Od kilku lat najnowocześniejszym i najbardziej naturalnym rozwiązaniem jest proteza w jeden dzień.

Proteza całkowita

W porównaniu z innymi metodami leczenia, proteza całkowita jest niedroga. Poza estetycznym wyglądem proteza całkowita umożliwia pacjentowi ponowne uśmiech.

Jednak ta forma ma też pewne wady. Oprócz intensywnej pielęgnacji, której wymagają protezy całkowite, często są one słabo dopasowane, mogą powstawać bolesne punkty ucisku, a także osłabiony jest zmysł smaku.

Implanty jako alternatywa dla konwencjonalnych protez

Implanty dentystyczne to sztuczne korzenie zębów, które są mocno osadzone w kości szczęki. Zapewniają protezie stabilne trzymanie. Protezy mogą być mocno zakotwiczone na ośmiu do dziesięciu implantach na szczękę lub zdejmowane na dwóch do czterech implantach na szczękę.

W przeciwieństwie do ruchomej protezy całkowitej nie ma tu bolesnych punktów ucisku. Pacjenci mogą się śmiać i jeść. Zazwyczaj pacjenci z bezzębną szczęką są leczeni 8-10 implantami dentystycznymi na szczękę w celu przywrócenia pełnego zestawu zębów.

Protetyka zduńska wola — proteza w jeden dzień

Podobnie jak w przypadku konwencjonalnego leczenia implantami zębowymi, implanty są umieszczane w szczęce. Duża różnica polega jednak na tym, że na każdą szczękę potrzebne są tylko cztery implanty.

Cechą szczególną jest położenie zastosowanych implantów — w bocznej części zęba dwa implanty są zakotwiczone pod kątem 35-45 stopni, a w przedniej części zęba dwa implanty są zakotwiczone prosto. To specjalne pozycjonowanie oznacza, że czasochłonna augmentacja kości i umieszczanie wielu implantów nie są już konieczne.

Pacjenci, u których implantacja wiąże się z dużymi trudnościami ze względu na małą objętość żuchwy, mogą ponownie mieć protezę stałą. Ponieważ w każdej szczęce znajdują się tylko cztery implanty, protetyka Zduńska Wola całe leczenie przeprowadza w ciągu jednego dnia.

Najnowsze

diagnozowanie nowotworów

W jaki sposób onkolodzy diagnozują nowotwory?

Nowotwory stanowią poważne wyzwanie dla współczesnej medycyny, a ich diagnoza jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Proces ten wymaga zaawansowanych technologii i specjalistycznej wiedzy lekarzy onkologów, którzy starannie analizują różnorodne czynniki, aby ustalić dokładną diagnozę. Wywiad i badanie Pierwszym etapem diagnostyki nowotworów jest szczegółowy wywiad medyczny, który odgrywa kluczową rolę w identyfikacji potencjalnych czynników ryzyka oraz […]

powstawanie zgryzu krzyżowego

Jak powstaje zgryz krzyżowy?

Zgryz krzyżowy, znany również jako zgryz krzyżowany, to jedna z najczęstszych wad zgryzu, która może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Zrozumienie tego, jak powstaje zgryz krzyżowy, jest kluczowe dla skutecznej diagnozy i leczenia tego schorzenia stomatologicznego. Anatomia zgryzu krzyżowego Zgryz krzyżowy może mieć swoje korzenie w różnych aspektach anatomii jamy ustnej. Jednym z głównych czynników […]