Co warto wiedzieć o leczeniu zębów w narkozie?
Wiele osób omija dentystów szerokim łukiem z obawy o doświadczenie czegoś nieprzyjemnego. Wizyty w gabinecie stomatologicznym kojarzą się często z czymś bolesnym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli będzie się regularnie sprawdzać stan zębów, umożliwi to wykrycie nieprawidłowości we wczesnym stadium. Pozwoli to uchronić się przed poważniejszymi problemami. Jeśli jednak ktoś ma niski próg bólu lub czeka go poważny zabieg dentystyczny, to może zdecydować się na leczenie zębów pod narkozą.
Czym jest leczenie zębów w narkozie?
Obecnie pacjenci nie muszą niczego czuć podczas przeprowadzania zabiegu stomatologicznego. Mogą być nawet w pełni nieświadomi tego, co się dzieje w ich jamie ustnej. Z pomocą przychodzi leczenie zębów pod narkozą. Oznacza to, że pacjentowi zostanie podane znieczulenie ogólne. Jest to skuteczny sposób na to, aby wyłączyć na czas trwania zabiegu system nerwowy. Pacjent będzie błogo spał, a w tym czasie dentysta zajmie się na spokojnie swoją pracę. Pozwoli to uniknąć stresu i bólu. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że leczenie zębów pod narkozą Tychy musi być przeprowadzone w specjalnym gabinecie, odpowiednio wyposażonym i w obecności anestezjologa. Nad pacjentem czuwa zarówno lekarz, jak i pielęgniarka. Leczenie stomatologiczne w narkozie jest bezpieczne, ale zawsze istnieje ryzyko wystąpienia pewnych powikłań.
Kiedy jest pomocne leczenie zębów pod narkozą Tychy?
Leczenie zębów w narkozie staje się w niektórych przypadkach wręcz koniecznością. Wymienić można przykładowo pacjentów zmagających się z dentofobią, chorobami psychicznymi. Niektórzy pacjenci ze stresu i strachu dostają różnych drgawek, nad czym nie są w stanie zapanować. Każdy reaguje inaczej na czynniki stresowe. Trząść się mogą zarówno ręce, jak i całe ciało. Leczenie zębów w narkozie może być też dobrym rozwiązaniem w przypadku dzieci. Oczywiście pacjenci muszą zostać odpowiednio przygotowani do podania im znieczulenia ogólnego. Trzeba również liczyć się z możliwością wystąpienia efektów ubocznych po narkozie. Na co najmniej sześć godzin przed zabiegiem nie wolno niczego jeść. Cztery godziny przed podaniem znieczulenia zabrania się przyjmowania płynów. Z kolei po zakończeniu zabiegu pacjent wymaga opieki medycznej. Naturalnym zjawiskiem jest wystąpienie objawów w postaci bólu głowy, nudności i wymiotów.