implanty, dentysta

3 ważne fakty na temat implantów zębów

Utrata zęba nie jest problemem wyłącznie stomatologicznym, powiązanym jedynie ze zdrowiem fizycznym. Przeważnie obniża ona poczucie własnej wartości i sprawia, że człowiek czuje się mniej atrakcyjnie, nie chce się uśmiechać, a w skrajnych przypadkach całkowicie zamyka się w sobie. Na szczęście implanty zębów Kraków są w stanie natychmiastowo przywrócić prawidłowy wygląd i stan uzębienia. Oto, co warto o nich wiedzieć.

Odzwierciedlenie wyglądu uzębienia

Czy poprzez wstawienie implantów Kraków nie dojdzie do zaburzenia wyglądu szczęki? Czy implant zębowy będzie wyróżniać się na tle pozostałych zębów i czy będzie zauważalny dla innych? Otóż nie, ponieważ w rzeczywistości implant jest jedynie śrubą zastępującą korzeń zęba, na której dopiero później umieszcza się koronę, która już ma za zadanie odegrać rolę sztucznego zęba.

Ogólnie rzecz biorąc, cały zabieg przeprowadza się w taki sposób, by dał on jak najbardziej naturalny efekt. Kolor i ogólny wygląd “nowych” zębów dopasowywany jest wraz z pacjentem.

Istota postępowania po zabiegu

Jeżeli implanty Kraków mają dobrze się przyjąć, każdy pacjent po przejściu przez zabieg powinien przestrzegać kilku kluczowych zasad związanych z prawidłową rekonwalescencją. Najważniejsze okażą się pierwsze dwa tygodnie liczone od momentu wszczepienia implantów. W tym czasie konieczne jest precyzyjne przestrzeganie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej, które powinny zostać wytłumaczone przez lekarza przeprowadzającego zabieg.

W przypadku tego zabiegu bardzo często dodatkowym zaleceniem jest regularne przepłukiwanie miejsc, w których pojawiły się implanty zębów Kraków, przy pomocy soli fizjologicznej. Czynność należy powtarzać po każdym posiłku, przynajmniej trzy razy na dobę.

Rzeczywisty koszt zabiegu

Ostateczna cena całego zabiegu będzie zależeć od ilości implantów, ich sposobu wykonania (zwłaszcza typu materiału, z którego zostaną utworzone), ale też renomy samego gabinetu stomatologicznego. Koszt implantu zęba Kraków wynika również z ilości przeprowadzonych wizyt. W zależności od tego, ile ich będzie, inna okaże się końcowa cena zabiegu.

Ogólnie rzecz biorąc można przyjąć, że w przypadku wszczepienia jednego implanta zęba koszt zabiegu wyniesie najprawdopodobniej od trzech do nawet siedmiu tysięcy złotych. Same implanty kosztują mniej więcej dwa tysiące złotych za sztukę.

Najnowsze

dopasowanie protezy zębowej

Jak odpowiednio dopasować protezę zębową?

Dopasowanie protezy zębowej to proces, który wymaga precyzyjnej pracy stomatologa oraz ścisłej współpracy z pacjentem. Odpowiednio dopasowana proteza zębowa zapewnia komfort, estetykę oraz funkcjonalność, pozwalając pacjentowi na swobodne jedzenie i mówienie. Poniżej przedstawiamy kluczowe etapy dopasowywania protezy zębowej oraz wskazówki, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszego efektu. Wstępna konsultacja i ocena Proces dopasowywania protezy zębowej […]

urazy, z którymi warto pójść do szpitala ortopedycznego

Urazy, z którymi warto pojechać do szpitala ortopedycznego

W przypadku poważnych urazów narządu ruchu niezbędna jest szybka i specjalistyczna pomoc medyczna. Szpitale ortopedyczne specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń oraz urazów układu kostno-stawowego. Warto wiedzieć, jakie urazy wymagają natychmiastowej wizyty w takim szpitalu, aby uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych. Złamania kości Złamanie kości jest jednym z najczęstszych urazów, które wymagają natychmiastowej interwencji w […]