jak wybrać protezę zębową, proteza zębowa

Jak wybrać odpowiednią protezę zębową?

Protezy zębowe stosuje się, gdy pacjent utraci naturalne zęby. Przyczyny takiego stanu mogą być bardzo różne. Upływający czas, choroby lub uszkodzenia mechaniczne zmuszają pacjentów do założenia protez. Jak wybrać taką, która spełni nasze wszystkie wymagania?

Kiedy należy założyć protezę zębową?

Protezy zębowe uzupełniają braki w naturalnym uzębieniu. Warto wiedzieć, że nie jest to wyłącznie zabieg estetyczny, ale również leczniczy. Zęby, między którymi są duże przerwy, zaczynają się przesuwać. Taka sytuacja może doprowadzić do ruszania się innych zębów, wypadania, a nawet zaburzeń zgryzu.

Protetyka Poznań rozwiąże problem pacjenta, który utracił wszystkie zęby. W takiej sytuacji koniecznością jest założenia protezy całkowitej. Nie zawsze jednak sytuacja wygląda tak groźnie. Często dochodzi do utraty kilku zębów. W takiej sytuacji również konieczne jest założenie protezy zębowej.

Kiedy wybrać protezę stałą, a kiedy ruchomą?

Protezy zębowe Wrocław dzielą się na stałe i ruchome.

Protezy zębowe Wrocław częściowe są uzupełnieniem naturalnych zębów. Montowane są one na klamry, zatrzaski lub zawiasy. Protezy zębowe częściowe są idealne, gdy pacjent utracił kilka zębów. Może to nastąpić wskutek wypadku, spożywania niektórych leków czy zaawansowanego wieku.

Protezy zębowe stałe można idealnie dopasować do naturalnego uzębienia pacjenta. Implanty, korony czy mostki wykorzystuje się w przypadku utraty całego zęba. Są one mocowane do kości pacjenta.

Licówki to protezy zębowe stałe, które wykorzystywane są, gdy ząb został ukruszony, lub nie ma takiej budowy, jak życzyłby sobie tego pacjent. Licówki są zakładane na ząb pacjenta.

Ruchome protezy zębowe mogą być wykonane z akrylu i stanowić całość lub zastępować wyłącznie kilka zębów. Mocowane są za pomocą uchwytów do stałych zębów pacjenta. Proteza zębowa Wrocław, która ma zastąpić całe uzębienie pacjenta wykonana jest na płycie.

Protezy zębowe Wrocław ruchome można również wykonać z innych materiałów. Tworzy się je z akronu, acetalu, materiałów plastycznych czy nylonu. Są to materiały odporne na uszkodzenia, a także posiadające szeroki wachlarz kolorystyczny, co pozwala na dopasowanie odcienia protezy do naturalnego uzębienie.

Protetyka Poznań jest na bardzo wysokim poziomie. Pacjent może dopasować protezę zębową do swoich oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Najnowsze

dopasowanie protezy zębowej

Jak odpowiednio dopasować protezę zębową?

Dopasowanie protezy zębowej to proces, który wymaga precyzyjnej pracy stomatologa oraz ścisłej współpracy z pacjentem. Odpowiednio dopasowana proteza zębowa zapewnia komfort, estetykę oraz funkcjonalność, pozwalając pacjentowi na swobodne jedzenie i mówienie. Poniżej przedstawiamy kluczowe etapy dopasowywania protezy zębowej oraz wskazówki, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszego efektu. Wstępna konsultacja i ocena Proces dopasowywania protezy zębowej […]

urazy, z którymi warto pójść do szpitala ortopedycznego

Urazy, z którymi warto pojechać do szpitala ortopedycznego

W przypadku poważnych urazów narządu ruchu niezbędna jest szybka i specjalistyczna pomoc medyczna. Szpitale ortopedyczne specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń oraz urazów układu kostno-stawowego. Warto wiedzieć, jakie urazy wymagają natychmiastowej wizyty w takim szpitalu, aby uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych. Złamania kości Złamanie kości jest jednym z najczęstszych urazów, które wymagają natychmiastowej interwencji w […]