dentysta

Porady dentysty – to warto wiedzieć

Z niewiadomych przyczyn wciąż kuleje w naszym kraju odpowiedni poziom dbania o zęby. Warto jednak robić jak najwięcej, aby uniknąć poważnych problemów związanych z jamą ustną. Klinika dentystyczna Wolsztyn chętnie udziela wskazówek odnośnie tej kwestii. 

Higiena przede wszystkim

Dbanie o zdrowie, w tym o jamę ustną, trzeba zacząć od podstaw – w tym wypadku jest nią higiena. Statystyki są niestety zatrważające – w Polsce nadal mnóstwo osób lekceważy mycie zębów. Mimo uświadamiania społeczeństwa w tym zakresie, niektórzy nie posiadają nawet szczoteczki i pasty, choć w XXI wieku wydaje się to nieprawdopodobne. Warto zatem pamiętać, że higiena jamy ustnej jest bardzo ważna i wpływa na wygląd zębów, ich ogólny stan, a także na zdrowie całego organizmu. Klinika dentystyczna Wolsztyn udziela rad swoim pacjentom, jak prawidłowo myć zęby, jakie akcesoria w tym celu stosować oraz które produkty będą najbardziej odpowiednie do konkretnego typu uzębienia. Przede wszystkim ważne, aby zęby myć przynajmniej rano i przed snem przez minimum dwie minuty. Po wieczornym wyszczotkowaniu nie należy już spożywać niczego – dopuszczalna jest jedynie woda. Przy okazji warto wspomnieć, że duży wpływ na stan zębów ma codzienna dieta. Należy unikać niektórych produktów, zwłaszcza tych, które zawierają duże ilości cukru. Dentysta Wolsztyn to również miejsce, w którym można zapytać o prawidłowe techniki mycia zębów. Lekarz z pewnością chętnie zaprezentuje pacjentowi, jak używać szczoteczki, nici czy irygatora. Specjalista na pewno wspomni też o dokładnym myciu języka oraz stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej.

Stomatolog Wolsztyn a wizyty kontrolne

Jedną z kluczowych spraw w zakresie dbania o uzębienie są z pewnością przeglądy stomatologiczne. Oznacza to konieczność odwiedzania gabinetów przynajmniej dwu- lub trzykrotnie w roku. Wiele klinik (jak np. Dentysta Wolsztyn) stara się ustalać z pacjentami dogodne dla nich terminy wizyt, dzięki czemu nigdy nie powinno być problemów z pójściem do specjalisty. Nawet osoby, które nie zaobserwowały u siebie żadnych niepokojących objawów, powinny profilaktycznie, w regularnych odstępach czasu chodzić do stomatologa, by ten fachowym okiem ocenił, czy na pewno wszystko jest w porządku. Oczywiście w sytuacji, gdy stan zębów tego wymaga, niezbędne są częstsze wizyty. Stomatolog Wolsztyn jest punktem, w którym udzielana jest skuteczna pomoc przy wielu dolegliwościach jamy ustnej. Warto również pamiętać, że zabiegi wykonywane w gabinecie nie muszą wiązać się z samym leczeniem. Dobrze rozwija się również stomatologia estetyczna, czyli usługi pomagające poprawić wygląd zębów.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]