kasetony

Kasetony – jak wybrać?

Wybór właściwych kasetonów wielu inwestorom sprawia sporo kłopotów. Ich wybór jest całkiem duży, więc trzeba wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, by dokonać najlepszego zakupu. Co, więc jest najważniejsze?

Zastosowanie

Kasetony ścienne różnią się od tych sufitowych. Warto, więc zwrócić uwagę na to, jakie przeznaczenie określił ich producent. Zazwyczaj kasetony styropianowe na ścianę mają mniejsze wymiary niż te na sufit. Nie jest to jednak ścisłą regułą. Zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że mniejsze kasetony oznaczają więcej spoin i łączeń, które mogą być wyraźnie widoczne, jeśli montaż paneli ściennych lub sufitowych nie zostanie przeprowadzony w sposób prawidłowy.

Rodzaj materiału

Kasetony są produkowane są z różnego rodzaju materiałów. Najbardziej popularny jest styrodur oraz polistyren, czyli potocznie zwany styropian. Warto tutaj zaznaczyć, że dzięki takim tworzywom panele sufitowe i ścienne mogą też pełnić funkcje izolatora. Oznacza to, że dekoracja może też wygłuszać pomieszczenie oraz zmniejszać współczynniki przenikania ciepła. Dzięki temu w jego wnętrzu dłużej utrzymuje się zadana temperatura. Może mieć to swoje przełożenie w rachunkach za ogrzewanie.

Wzór na panelach ściennych i sufitowych

Warto zaznaczyć, że kasetony ścienne i sufitowe mają przede wszystkim pełnić funkcje dekoracyjne. W związku z tym są dostępne w wielu różnych wzorach. Warto się im przyjrzeć, bo wzór wytłoczony w kasetonach będzie dość wyraźnie widoczny i może stać się główną ozdobą pomieszczenia. Z tego powodu ważne wybieranie kasetonów, które pasują do reszty aranżacji wnętrza. Wiele modeli można po zamontowaniu pomalować na wybrany kolor po to, by lepiej komponowały się z wnętrzem. Jeśli decydujemy się na taką opcję to powinniśmy też przemyśleć wcześniej wybór farby oraz jej odcienia. Dekoracja na panelach najprawdopodobniej zdominuje cały wystrój pomieszczenia, więc warto ją dobrze przemyśleć.

Sposób montażu

Kasetony styropianowe na ścianę lub sufit najczęściej się po prostu przykleja. Przed zakupem warto jednak się upewnić, co do sposobu montażu konkretnych paneli. Rzadkością są panele, które są przykręcane do ściany. Używając śrub trzeba liczyć się też z tym, że konieczne będzie ukrycie ich łebków. Oznacza to, że rozwiązanie z montażem na klej jest bardziej praktyczne. Jest łatwiejsze i wymaga mniejszych nakładów pracy. Równocześnie trzeba też zaznaczyć. że panele styropianowe są łatwiejsze do zdemontowania i usunięcia ze ściany lub sufitu. Warto, więc stawiać właśnie na nie.

Najnowsze

płytki włoskie marazzi zastosowanie

Płytki włoskie Marazzi – zastosowanie w aranżacji wnętrz

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz to sztuka, która nieustannie ewoluuje, poszukując innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Jednym z kluczowych graczy na tym polu są włoskie płytki ceramiczne Marazzi, które nie tylko redefiniują pojęcie estetyki, ale także wprowadzają rewolucyjne podejście do projektowania wnętrz. Oto, jak płytki Marazzi stają się integralną częścią współczesnych aranżacji przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. […]

panele imitujące cegłę w salonie

Jak odmienić wnętrze salonu przy pomocy paneli imitujących cegłę?

Marzysz o odświeżeniu wyglądu swojego salonu, ale brak Ci pomysłu na efektowną metamorfozę? Paneli imitujących cegłę to rozwiązanie, które może odmienić Twoje wnętrze w prosty i stylowy sposób. Nie musisz już myśleć o wielkich remontach czy kosztownych dekoracjach – te panele stanowią szybką i efektywną alternatywę, która od razu przemieni atmosferę Twojego salonu. Dowiedz się, […]