stomatolog dla dziecka

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u stomatologa

Rodzice w dzisiejszych czasach mają lepszy dostęp do informacji i są bardziej świadomi wielu zagrożeń. Jednym z takich zagrożeń jest próchnica wieku dziecięcego. To od rodziców zależy jak będą pielęgnowane zęby ich dzieci. Biorąc pod uwagę wiele czynników, pierwsza wizyta u stomatologa ma duże znaczenie. Jeśli dentysta dziecięcy Łódź zjedna sobie małego pacjenta, późniejsze zabiegi będą łatwiejsze. Jak przygotować małego pacjenta do pierwszej wizyty u dentysty? Kiedy powinna się ona odbyć? Czy stomatolog dziecięcy Łódź będzie leczył zęby mleczne? Te pytania zadaje sobie wielu rodziców.

Kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta u dentysty?

Co do zasady wielu dentystów zakłada, że dla pełnej profilaktyki powinno się odbyć wizytę w okolicach pierwszych urodzin dziecka lub po wyrośnięciu pierwszego zęba. Ze względu na powszechność próchnicy, zabiegi pielęgnacyjne w obrębie jamy ustnej należy wykonywać jeszcze przed pojawieniem się zębów. Jeśli do ukończenia pierwszego roku życia nie pojawi się żaden ząb mleczny warto i tak odwiedzić przychodnię stomatologia dziecięca Łódź. Specjaliści sprawdzą, czy dziecko posiada zalążki zębowe. Zdarzają się dzieci z niewykształconymi zalążkami. W przypadku gdy dentysta dziecięcy Łódź ma odległe terminy wizyt warto zapisać dziecko do kontroli wcześniej. Po pierwszej wizycie zalecane jest, aby stomatolog był odwiedzany co pół roku, ponieważ próchnica na zębach mlecznych rozwija się bardzo szybko.

Jak przygotować dziecko do wizyty dentystycznej?

Dzieci raczej nie boją się wizyty u dentysty. Zdarza się jednak, że przejmują strach rodziców. Przed wizytą dentystyczną można pokazać dziecku książeczki tematyczne i spróbować przeprowadzić na nim badanie przy użyciu domowego lusterka stomatologicznego. Dziecko nie będzie przestraszone tym co robi w jego buzi dentysta dziecięcy Łódź. Warto też kilka razy porozmawiać z dzieckiem, nawet, gdy jest ono bardzo małe. W czasie wizyty w przychodni stomatologia dziecięca Łódź dziecko usiądzie w fotelu, a dentysta przekaże jego rodzicom najważniejsze zasady pielęgnacji dziecięcych zębów.

Czy stomatolog dziecięcy Łódź będzie leczył mleczne zęby dziecka?

W przypadku pojawienia się próchnicy na zębach mlecznych nie należy zwlekać z wizytą. Już małe przebarwienia i odwapnienia powinny być skontrolowane przez specjalistę. Stomatolog dziecięcy Łódź zadecyduje czy konieczne jest leczenie powstających ubytków, czy też wystarczy fluoryzowanie ich. Wbrew mitom zęby mleczne należy leczyć. Ubytki są bolesne dla dzieci, a próchnica może infekować kolejne zęby.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]