Leczenie stomatologiczne prywatnie

Leczenie stomatologiczne prywatnie – ile to kosztuje?

Wielu Polaków decyduje się na korzystanie z leczenia stomatologicznego w gabinetach prywatnych. Z jakimi kosztami trzeba się wówczas liczyć? Ile kasuje dobry dentysta poznań?

Gdy do wyszukiwarki internetowej wpisze się odpowiednie słowa, można natychmiast zauważyć, że obecnie w samym Poznaniu do dyspozycji pacjentów jest kilkuset specjalistów.

Zdecydowana większość wyników kieruje na strony internetowe prywatnych gabinetów i klinik stomatologicznych w Poznaniu. Dlaczego? Wynika to z faktu, że to właśnie prywatnie można wykonać znacznie więcej procedur, które dodatkowo odbywają się z użyciem nowocześniejszych materiałów i sprzętów. Stąd też taki stomatolog poznań cieszy się większym powodzeniem.

W rezultacie, prywatny stomatolog w Poznaniu może zapewnić swoim pacjentom skuteczniejsze, bardziej komfortowe leczenie – także wtedy, gdy NFZ może zaproponować tylko ekstrakcję, czyli usunięcie zęba.

Ceny prywatnych usług stomatologicznych

Prywatne gabinety stomatologiczne posiadają własne cenniki usług. Są one zależne od typu prowadzonego zabiegu, a także od wykorzystanych do niego narzędzi i materiałów.

Przykładowe ceny usług stomatologicznych:
• leczenie ubytków zębów – 100-300 złotych
• leczenie kanałowe zębów – 200-1000 złotych
• wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – 500-1000 złotych
• usunięcie zęba – 200-300 złotych
• korona pełnoceramiczna – 1200-1800 złotych
• proteza akrylowa całkowita – 700-1000 złotych
• implant zęba – 2500-6000 złotych
• znieczulenie stomatologiczne – 20-60 złotych

Jak widać, dentysta w Poznaniu może zaproponować swoim pacjentom leczenie w różnych cenach. Gdy liczy się przystępny koszt procedur, warto porównać ze sobą cenniki.

Cenniki u stomatologów dostępne on-line

Wyszukiwarka internetowa pozwala na znalezienie gabinetów i klinik stomatologicznych w danej lokalizacji. Można się również dowiedzieć jaki jest cennik. Łatwo jest więc stwierdzić, która klinika stomatologiczna poznań będzie najbardziej odpowiednia.

Na ich stronach internetowych bardzo często umieszczane są także cenniki usług, które pozwalają na porównanie ze sobą kosztów. Warto jednak pamiętać, żeby cenniki traktować orientacyjnie – procedury często wyceniane są indywidualnie, więc o koszty warto zapytać podczas konsultacji ze stomatologiem

Finansowanie leczenia stomatologicznego

Coraz częściej gabinet czy klinika stomatologiczna Poznań i w innych miastach może zaoferować pacjentom leczenie na kredyt.

Takie finansowanie jest dostępne w formie kredytu ratalnego. Umowę zawiera się bezpośrednio w gabinecie lub klinice, która świadczy takie usługi. Do uzyskania kredytu zazwyczaj wystarcza tylko dowód.

Najnowsze

dopasowanie protezy zębowej

Jak odpowiednio dopasować protezę zębową?

Dopasowanie protezy zębowej to proces, który wymaga precyzyjnej pracy stomatologa oraz ścisłej współpracy z pacjentem. Odpowiednio dopasowana proteza zębowa zapewnia komfort, estetykę oraz funkcjonalność, pozwalając pacjentowi na swobodne jedzenie i mówienie. Poniżej przedstawiamy kluczowe etapy dopasowywania protezy zębowej oraz wskazówki, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszego efektu. Wstępna konsultacja i ocena Proces dopasowywania protezy zębowej […]

urazy, z którymi warto pójść do szpitala ortopedycznego

Urazy, z którymi warto pojechać do szpitala ortopedycznego

W przypadku poważnych urazów narządu ruchu niezbędna jest szybka i specjalistyczna pomoc medyczna. Szpitale ortopedyczne specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń oraz urazów układu kostno-stawowego. Warto wiedzieć, jakie urazy wymagają natychmiastowej wizyty w takim szpitalu, aby uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych. Złamania kości Złamanie kości jest jednym z najczęstszych urazów, które wymagają natychmiastowej interwencji w […]