Licówki

Licówki – niezbędne informacje

Licówki to jeden z głównych sposobów na piękny, nieskazitelny uśmiech. Idealne uzębienie w odpowiednim kolorze można dziś uzyskać w prosty sposób. Warto jednak wcześniej zapoznać się z szeregiem niezbędnych informacji na ten temat.

Czym są licówki?

Licówki to niewielkie i przede wszystkim cieniutkie płytki, które umieszcza się poprzez przyklejenie na powierzchni naturalnych zębów. Mogą być wykonane z różnorodnych typów materiałów, jednak największym powodzeniem cieszą się wersje porcelanowe i akrylowe. Stomatolog Kraków oferuje także licówki kompozytowe kilku rodzajów tworzyw o zróżnicowanych cechach i właściwościach.
Głównym powodem zakładania licówek jest oczywiście chęć poprawy wyglądu i estetyki uzębienia. Przede wszystkim metoda ta pozwala uzyskać pożądany kolor zębów, redukując tym samym przebarwienia. Ponadto modyfikacjom poddać można w ten sposób także kształt czy długość poszczególnych zębów, wyeliminować przerwy, szpary czy brakujące elementy. Dentysta Kraków wykonuje całość szybko i sprawnie, bez konieczności dużego ingerowania w organizm pacjenta.

Licówki Kraków – dla kogo?

Tak naprawdę z licówek korzystać może niemal każda dorosła osoba. Stomatolog Kraków najpierw jednak zaleca spotkanie konsultacyjne, podczas którego pacjent może dowiedzieć się wszystkiego na temat zabiegu, procedury i ewentualnych przeciwwskazań. Na pewno licówki Kraków to metoda przeznaczona dla osób dbających na co dzień o uzębienie i tym, którym zależy na estetyce uśmiechu. Szybkość i łatwość poprawy w tym zakresie przyciąga wielu chętnych. Dentysta Kraków może jednak w pewnych sytuacjach odmówić wykonania usługi. Dzieje się tak przy bardzo dużej paradontozie lub próchnicy – w takim wypadku niezbędne jest najpierw leczenie. Warto pamiętać też, że aby było możliwe prawidłowe zamocowanie licówek, ząb musi być odpowiedniej wielkości. Zbyt mała powierzchnia nie zagwarantuje stabilnego utrzymania się płytki.

Zasady stosowania licówek

Stomatolog Kraków, który wykonuje takie usługi, podkreśla jednak, że w przypadku braku przeciwwskazań odpowiednio przyklejone licówki z dobrej jakości materiałów mogą służyć nawet przez 10 lat. Kluczowe jest jednak wówczas dbanie o zęby i stosowanie właściwych zasad związanych z higieną. Ważne jest nie tylko regularne mycie i wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym, ale również unikanie w pierwszych tygodniach pokarmów i napojów, które mogą powodować przebarwienia. Przykładem jest tu choćby kawa, barszcz czy czerwone wino. Należy też uważać przy spożywaniu produktów o twardej konsystencji. Mocne nagryzanie może spowodować odklejenie lub ułamanie licówki.

Najnowsze

diagnozowanie nowotworów

W jaki sposób onkolodzy diagnozują nowotwory?

Nowotwory stanowią poważne wyzwanie dla współczesnej medycyny, a ich diagnoza jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Proces ten wymaga zaawansowanych technologii i specjalistycznej wiedzy lekarzy onkologów, którzy starannie analizują różnorodne czynniki, aby ustalić dokładną diagnozę. Wywiad i badanie Pierwszym etapem diagnostyki nowotworów jest szczegółowy wywiad medyczny, który odgrywa kluczową rolę w identyfikacji potencjalnych czynników ryzyka oraz […]

powstawanie zgryzu krzyżowego

Jak powstaje zgryz krzyżowy?

Zgryz krzyżowy, znany również jako zgryz krzyżowany, to jedna z najczęstszych wad zgryzu, która może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Zrozumienie tego, jak powstaje zgryz krzyżowy, jest kluczowe dla skutecznej diagnozy i leczenia tego schorzenia stomatologicznego. Anatomia zgryzu krzyżowego Zgryz krzyżowy może mieć swoje korzenie w różnych aspektach anatomii jamy ustnej. Jednym z głównych czynników […]