panele 3d

Aranżacja wnętrz za pomocą płytek 3D

W ostatnim czasie prawdziwym hitem na rynku materiałów służących do wykańczania wnętrz są kafelki 3D. Ich wypukła struktura w różnych kształtach pozwala na aranżację wnętrza w każdym stylu.

Gdzie można zastosować płytki 3D?

Kafelki ceramiczne stosowane są przede wszystkim w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, czyli przede wszystkim w kuchniach i łazienkach. W kuchni płytki ceramiczne dodatkowo chronią ściany przed zanieczyszczeniem tłuszczem, który podczas smażenia rozpryskuje się nie tylko na kuchenkę, ale także na ściany.

W łazience płytkami ceramicznymi najczęściej wykańczamy duże powierzchnie ścian. Dzięki temu są one chronione nie tylko przed bezpośrednim działaniem wody, ale także przed działaniem wilgoci, która jest naturalna podczas relaksujących kąpieli.

Pomieszczenia te idealnie nadają się do wykorzystania płytek 3D. Dzięki przestrzennej strukturze mogą nadać zupełnie odmienny wygląd łazience lub kuchni. Dzięki geometrycznym i falistym kształtom można uzyskać nowatorskie efekty dekoracyjne bez względu na stylizację pomieszczenia.

Największym atutem płytek 3D jest ich uniwersalność. Dzięki minimalizmowi kolorystycznemu doskonale nadają się do wytańczenia nowoczesnych wnętrz minimalistycznych, ale także wnętrz industrialnych.

Przewaga płytek 3D nad tradycyjnymi płytkami polega przede wszystkim na możliwości ich szerszego zastosowania. Dzięki nietypowym kształtom i efektom można wykorzystać je do aranżacji korytarzy, poczekalni i holi.

W zależności od koncepcji, można wyłożyć nimi całe ściany lub tylko ich fragmenty, pozostałą powierzchnię można uzupełnić odpowiednio dobranymi kasetonami.

Jak stworzyć oryginalną aranżację za pomocą płytek 3D?

W zasadzie nie jest to trudne. Najważniejszym elementem jest koncepcja wnętrza. W zależności od jego powierzchni można wykorzystać płytki 3d do kuchnie lub łazienki w kształcie przestrzennych kwadratów, prostokątów lub fal.

Prostokąty i fale zdecydowanie powiększają optycznie małe pomieszczenia.

Najczęściej kafelki 3 D oferowane są w kolorze białym lub równie neutralnych kolorach beżu i szarości, które ułatwiają aranżację całego pomieszczenia. Bez problemu można zaprojektować w nich elementy o bardziej wyrazistych barwach.

Płytki 3D do kuchni a oświetlenie

Istotnym elementem efektów dekoracyjnych płytek 3D jest ich właściwe oświetlenie. To ono przede wszystkim pozwala na stworzenie niezwykłych obrazów światła i cieni. Dyskretnie umieszczone taśmy ledowe lub oświetlenie punktowe pozwalają na zwiększenie efektu trójwymiarowości.

Najnowsze

płytki włoskie marazzi zastosowanie

Płytki włoskie Marazzi – zastosowanie w aranżacji wnętrz

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz to sztuka, która nieustannie ewoluuje, poszukując innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Jednym z kluczowych graczy na tym polu są włoskie płytki ceramiczne Marazzi, które nie tylko redefiniują pojęcie estetyki, ale także wprowadzają rewolucyjne podejście do projektowania wnętrz. Oto, jak płytki Marazzi stają się integralną częścią współczesnych aranżacji przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. […]

panele imitujące cegłę w salonie

Jak odmienić wnętrze salonu przy pomocy paneli imitujących cegłę?

Marzysz o odświeżeniu wyglądu swojego salonu, ale brak Ci pomysłu na efektowną metamorfozę? Paneli imitujących cegłę to rozwiązanie, które może odmienić Twoje wnętrze w prosty i stylowy sposób. Nie musisz już myśleć o wielkich remontach czy kosztownych dekoracjach – te panele stanowią szybką i efektywną alternatywę, która od razu przemieni atmosferę Twojego salonu. Dowiedz się, […]