dentysta

Licówki – ratunkiem dla zniszczonych zębów

Piękny i biały uśmiech to marzenie wielu z nas. Niestety nie każdy może go posiadać. Na szczęście istnieją sposoby, by go nieco ulepszyć. Jednym z nich są licówki Łódź ma wiele gabinetów dentystycznych, w których wykwalifikowani dentyści zajmują się tego typu zabiegami.

Czym są licówki?

Są to po prostu cienkie nakładki na zęby, które wpływają korzystnie na ich kształt i wygląd i strukturę szkliwa. Korygują one wszelkie niedoskonałości związane z estetyką uśmiechu. Pomagają spełnić marzenia o nieskazitelnym i białym uzębieniu. Są znacznie bezpieczniejsze od zabiegów wybielających zęby licówki Łódź i tutejsi stomatolodzy polecają niemal wszystkim pacjentom, którzy skarżą się na problemy z jakością i kolorytem zębów.

Dla kogo są przeznaczone licówki?

No przede wszystkim dla osób, które borykają się z przebarwieniami osadowymi lub mają bardzo krzywe zęby, Istotnym wskazaniem są widoczne na zębach ciemne wypełnienia. Z licówek korzystają też pacjenci, którzy cierpią na zmiany martwicze lub mają ukruszony bądź złamany któryś z przednich zębów. Licówki pomagają również zlikwidować tak zwaną diastemę, czyli przerwę między jedynkami. Założenie licówek nie jest skomplikowane i może się nimi zająć każdy dentysta Łódź i tutejsze gabinety mają sporo chętnych do założenia tego rodzaju nakładek nazębnych. W końcu atrakcyjny uśmiech to skarb, którego tak naprawdę nie można oszacować. Dlatego też nie powinien być naszym wrogiem dobry stomatolog Łódź stara się uświadomić mieszkańcom, jak ważna w dbaniu o zęby jest profilaktyka.

Czy trzeba o nie jakoś specjalnie dbać?

W zasadzie wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, ale nie są one zbyt uciążliwe. Po pierwsze należy szczotkować zęby przynajmniej rano i wieczorem. To zapobiega gromadzeniu się na szkliwie przebarwień pokarmowych i kamienia nazębnego. Po drugie nie powinno się pić dużej ilości czerwonego wina ani jeść zbyt dużo cytrusów, bo zawarte w nich enzymy uszkadzają powierzchnię szkliwa. Po trzecie nie wolno gryźć ani trzymać w zębach twardych przedmiotów, ani owoców, bo to doprowadza do powstawania ran i jest bezpośrednio przyczyną kruszenia się zębów.

Gdy się to zlekceważy, nie pomoże żaden stomatolog Łódź już nie raz widziała, jak ludzie przez pospiech i głupotę stawali się szczerbaci. Nie zaleca się również picia bardzo gorących lub zimnych napojów, gdyż może to skutkować nadwrażliwością, która jak wiadomo, jest bardzo nieprzyjemna i bolesna. Jednak o tych wszystkich wskazówkach informuje zazwyczaj każdy dentysta Łódź i bardzo dba o należyty komfort pacjentów.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]