Licówki

Jaki aparat ortodontyczny wybrać?

Obecnie noszenie aparatu ortodontycznego przez młode osoby nie jest już obciachem, cool. Świadczy dbałości o zdrowie i wygląd estetyczny. Tym bardziej, że obok tradycyjnych aparatów metalowych dostępne są także aparaty ceramiczne lub kryształowe, które przez młodzież traktowane są jako wyróżniające gadżety.

Zalety leczenia ortodontycznego

Krzywe zęby, wystająca żuchwa górna wyglądają brzydko. Osoby z takimi wadami rzadko się uśmiechają, unikają kontaktów towarzyskich, mają wiele kompleksów.

Jednak wady zgryzu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia. Źle osadzone zęby szybciej się psują z powodu ścierania ochronnego szkliwa. Bardzo często rozwija się próchnica i choroby przyzębia, znacznie częściej trzeba je przedwcześnie usuwać.
Wady zgryzu utrudniają także dokładne rozdrabnianie pokarmów, które połykane w dużych kawałkach powodują dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Leczenie wad zgryzu zapewni nie tylko piękny uśmiech, ale sprawi, że własnymi zębami będzie można cieszyć się do końca długiego życia.

Ortodoncja Łódź – zasady leczenia

Ortodonta w Łodzi bezpłatnie wyleczy wadę zgryzu u dzieci do lat 12, u młodzieży i osób dorosłych aparaty i leczenie ortodontyczne są płatne. Koszt leczenia uzależniony jest od wady zgryzu, badań diagnostycznych oraz rodzaju aparatu ortodontycznego.

Każdy pacjent zgłaszający się na leczenie ortodontyczne musi mieć wyleczone wszystkie zęby i choroby przyzębia. Podczas pierwszej wizyty dobry ortodonta Łódź przeprowadza zewnętrzne i wewnętrzne badanie szczęki, twarzoczaszki i uzębienia. Wykonuje także dodatkowe badania diagnostyczne. Na postawie badania klinicznego i diagnostycznego opracowuje plan leczenia i konsultuje go z pacjentem.

Wybór aparatu ortodontycznego

W czasie zapoznawania pacjenta z planem leczenia dobry ortodonta Łódź przedstawia nie tylko poszczególne etapy leczenia, czas ich trwania i spodziewane efekty końcowe, ale także prezentuje dostępne aparaty ortodontyczne, ich cenę zalety i wady. Pozwala to pacjentowi na dokonanie świadomego wyboru.

Ortodoncja Łódź dysponuje różnego rodzaju aparatami ortodontycznymi dostosowanymi do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.

Metalowe aparaty ortodontyczne zna każdy. Może nie wyglądają najlepiej, ale są skuteczne i tanie. Ich cena to ok. 3000 zł.

Bardziej dyskretne aparaty ceramiczne lub kryształowe to wydatek ok. 6000 zł. Mogą być zupełnie przeźroczyste lub ich kolor dostosowany do naturalnego koloru zębów.

Aparaty lingwalne wiąże się z wydatkiem ok. 10 000 zł, ale ortodonta w Łodzi montuje je na wewnętrznej stronie zębów, dzięki czemu są zupełnie niewidoczne a efekty leczenia bardzo dobre.

Do najnowocześniejszych, ale zarazem najdroższych aparatów ortodontycznych należą aparaty samoligutorujące. Efekty ich stosowania są znacznie szybsze i wymagają mniejszych ilości wizyt kontrolnych.

Ostateczny wybór aparatu należy do pacjenta, w przypadku wyboru aparatu z wyższej półki jego spłatę może rozłożyć na raty. To bardzo dobre rozwiązanie, bo leczenie ortodontyczne u dorosłych trwa od 2 do 3 lat.

Ortodoncja Łódź – leczenie właściwe

Najważniejsze decyzje zostały już podjęte, więc ortodonta może przystąpić do leczenia właściwego, czyli założenia aparatu. Wbrew nazwie nie jest to całościowy aparat, który w całości zakładany jest na zęby. Aparat ortodontyczny musi być montowany bezpośrednio na zębach, element po elemencie.

Najpierw montowane są pierścienie na zębach trzonowych, następnie ortodonta przykleja pojedynczo zamki na każdym zębie, zakłada ligatury i łuki prostujące zęby. Na koniec wyznacza wizyty kontrolne.

Najnowsze

dopasowanie protezy zębowej

Jak odpowiednio dopasować protezę zębową?

Dopasowanie protezy zębowej to proces, który wymaga precyzyjnej pracy stomatologa oraz ścisłej współpracy z pacjentem. Odpowiednio dopasowana proteza zębowa zapewnia komfort, estetykę oraz funkcjonalność, pozwalając pacjentowi na swobodne jedzenie i mówienie. Poniżej przedstawiamy kluczowe etapy dopasowywania protezy zębowej oraz wskazówki, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszego efektu. Wstępna konsultacja i ocena Proces dopasowywania protezy zębowej […]

urazy, z którymi warto pójść do szpitala ortopedycznego

Urazy, z którymi warto pojechać do szpitala ortopedycznego

W przypadku poważnych urazów narządu ruchu niezbędna jest szybka i specjalistyczna pomoc medyczna. Szpitale ortopedyczne specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń oraz urazów układu kostno-stawowego. Warto wiedzieć, jakie urazy wymagają natychmiastowej wizyty w takim szpitalu, aby uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych. Złamania kości Złamanie kości jest jednym z najczęstszych urazów, które wymagają natychmiastowej interwencji w […]