stomatolog

Stomatolog – najczęściej zadawane pytania

Stomatolodzy zachęcają do regularnych wizyt w swoich gabinetach. Część osób ma jednak wiele wątpliwości. Czego one dotyczą? Poniżej najczęściej zadawane pytania pacjentów, którzy wybierają się do dentysty.

Czy będzie bolało?

Na pewno ból to jeden z czynników, które zniechęcają pacjentów do wizyt u dentysty. Nic dziwnego zatem, że pytanie o tę kwestię należy do najczęściej zadawanych. Obawa bywa bardzo duża, jednak Stomatolog Łódź uspokaja, że w dzisiejszych czasach coraz rzadziej pojawiają się tego rodzaju dolegliwości podczas zabiegów dentystycznych. Dawniej rzeczywiście dyskomfort był częstym towarzyszem wizyt w gabinecie. Dziś renomowane punkty (jak Klinika dentystyczna Łódź) oferują szereg udogodnień, wśród których podstawą jest oczywiście skuteczne znieczulenie. Pojawiające się z biegiem lat techniki leczenia (np. kanałowego) pozwalają lekarzom na maksymalne złagodzenie odczuwania wszelkich nieprzyjemności. Osoby odwiedzające takie gabinety mogą więc czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Ile kosztuje wizyta?

Kolejny dylemat związany z dentystą dotyczy kosztów wizyty w gabinecie. Nie da się jednak podać tu konkretnej kwoty – cena zależy przecież od rodzaju zabiegu, użytych środków, czasu potrzebnego na przeprowadzenie czynności itd. Wielu specjalistów, jak np. Stomatolog Łódź, stara się zaoferować pacjentom korzystne warunki, aby każdy mógł pozwolić sobie na dobre, profesjonalnie wykonane leczenie. Na pewno jednak trzeba pamiętać, że mniejsze koszty pochłania zwykłe plombowanie czy lakowanie, a znacznie większych nakładów finansowych wymagać będzie np. wstawianie koron, implantów lub inny, zaawansowany zabieg z zakresu estetyki i protetyki. Najlepiej więc sprawdzić cennik na witrynie internetowej danego gabinetu, zapytać telefonicznie czy mailowo, lub osobiście podczas wizyty konsultacyjnej. Dentysta Łódź z pewnością odpowie na wszystkie pytania.

Czy z małym dzieckiem trzeba chodzić do dentysty?

Przedmiotem wątpliwości bywa też niekiedy wizyta u stomatologa z dzieckiem. W niektórych kręgach panuje bowiem dziwne przekonanie, że skoro zęby mleczne i tak niebawem same wypadną, to nie warto podejmować się ich leczenia. Teoria ta jest niezwykle błędna, a przede wszystkim szkodliwa dla zdrowia dziecka. Dentysta Łódź często edukuje swoich pacjentów, że nieleczona próchnica czy stan zapalny u niemowląt i przedszkolaków spowodują ogromne szkody i nieprawidłowości w zębach stałych. Nie można więc bagatelizować schorzeń w jamie ustnej małego dziecka. Warto też wybierać się na wizyty kontrolne. Klinika dentystyczna Łódź radzi, aby w przypadku dzieci umawiać się na spotkania co trzy lub cztery miesiące.

Najnowsze

Wskazania do podcięcia wędzidełka

Wskazania do podcięcia wędzidełka u dzieci i dorosłych

Podcięcie wędzidełka, znane także jako frenotomia, to niewielki zabieg chirurgiczny polegający na przecięciu lub korekcie wędzidełka – cienkiej fałdy tkanki łączącej różne struktury w jamie ustnej. Wskazania do tego zabiegu mogą dotyczyć zarówno dzieci, jak i dorosłych, a ich celem jest poprawa funkcji mowy, jedzenia, a także komfortu codziennego życia. W tym artykule omówimy najważniejsze […]

remineralizacja zębów

Co to jest remineralizacja szkliwa zębów?

Remineralizacja szkliwa zębów to naturalny proces odbudowy mineralnej struktury szkliwa, czyli zewnętrznej warstwy zęba. Szkliwo pełni kluczową rolę w ochronie zębów przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak bakterie, kwasy czy zmiany temperatury. Z czasem jednak może ulegać demineralizacji, co osłabia jego strukturę i zwiększa podatność na próchnicę. Proces remineralizacji pozwala na odbudowę szkliwa, wzmacniając zęby i […]