Panele ścienne

Panele ścienne – najważniejsze informacje

Panele kojarzą się przede wszystkim z podłogą, jednak warto pamiętać, że świetnie sprawdzają się również na ścianie. Jakie rodzaje paneli można dziś kupić? Na czym polega ich montaż? Które korzyści kasetonów ściennych zasługują na szczególną uwagę?

Panele na ścianę – rodzaje

Panele ścienne to płyty, które, jak wskazuje ich nazwa, służą do zamontowania na ścianie. Bardzo dobrze sprawdzają się w każdym typie pomieszczenia. Wiele osób chętnie wykłada nimi ściany swoich salonów, ale opcja ta jest idealna również do łazienek, kuchni, korytarzy. Poza mieszkaniami prywatnymi, panele dobrze prezentują się także w budynkach pełniących funkcję siedzib różnych firm, gabinetów, instytucji. Kasetony mogą pełnić wiele ról – od dekoracji wnętrza, przez osłonę niedociągnięć, aż po izolację akustyczną pomieszczenia. Co ważne, każdy może – z uwagi na indywidualne preferencje – wybrać własną wersję paneli. Różnią się one przede wszystkim wyglądem (kolorem, deseniem, kształtem, rozmiarem, wzorem). W bardziej nowoczesnych wnętrzach uroku dodają panele ścienne 3D. Istotne różnice wynikają również z tworzywa, które posłużyło do wykonania płyt. Popularne są na pewno modele z drewna i styropianu, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują także panele ścienne PCV. Wariant ten chętnie montowany jest zwłaszcza w WC i łazience.

Panele ścienne 3D i ich zalety

Panele na ścianę w wersji 3D to niebywałe możliwości aranżacyjne. Ich ogromną zaletą jest świetny wygląd, bardzo podkreślający oryginalny charakter salonu, łazienki czy sypialni. Trójwymiarowe płytki dodają stylu i sprawiają, że pomieszczenie nabiera nowego, bardzo nowoczesnego wyrazu. Panele ścienne 3D można łączyć z tradycyjnymi płytkami, dzięki czemu całość stworzy harmonijną kombinację, bez efektu nadmiernego chaosu. Bardzo ważna jest również trwałość produktu i jego właściwości izolacyjne. Poza tym panele ścienne PCV są także odporne na brud i wilgoć. Para wodna, która często pojawia się np. w łazience, w żaden sposób nie jest w stanie dokonać uszkodzeń na powierzchni płyty. Z kolei ewentualny kurz czy plamy bardzo łatwo usunąć. Materiał dobrze zmywa się zwykłą wodą lub płynem. Na dodatek koszt plastikowych paneli ściennych 3D jest niezwykle atrakcyjny.

Kupno i montaż paneli ściennych

Każdy, kto ma ochotę na zmiany w swoim domu, bez trudu może dokonać zakupu paneli ściennych w niemal wszystkich wersjach kolorystycznych czy wymiarowych. Sklepy dysponują wieloma rodzajami płyt, dlatego warto zapoznać się z poszczególnymi modelami i wybrać takie, które spełnią wszystkie potrzeby aranżacyjne. Co więcej – panele na ścianę to elementy, które można zamontować szybko, sprawnie i bez żadnego problemu. Wiele osób robi to w 100% samodzielnie, zapoznając się wcześniej jedynie z podstawową, krótką instrukcją.

Najnowsze

montaż kasetonów samoprzylepnych

Jak się montuje kasetony ścienne samoprzylepne?

Kasetony ścienne samoprzylepne to coraz bardziej popularne rozwiązanie w dekoracji wnętrz, które pozwala w szybki i efektowny sposób odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Ich montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności, co czyni je doskonałą opcją dla “zrób to sam” entuzjastów. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak samodzielnie zamontować te nowoczesne elementy […]

konserwacja kafelek tarasowych na zimę

Zimowa konserwacja kafelków tarasowych: jak chronić przed mrozem i wilgocią?

Zbliżająca się zima to czas, kiedy nasze tarasy i patio potrzebują szczególnej uwagi. Ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak mróz i wilgoć, mogą powodować poważne szkody dla naszych kafelków tarasowych. Dlatego też ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich konserwację, aby cieszyć się nimi przez wiele lat. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie chronić kafelki […]