Panele ścienne

Panele ścienne – najważniejsze informacje

Panele kojarzą się przede wszystkim z podłogą, jednak warto pamiętać, że świetnie sprawdzają się również na ścianie. Jakie rodzaje paneli można dziś kupić? Na czym polega ich montaż? Które korzyści kasetonów ściennych zasługują na szczególną uwagę?

Panele na ścianę – rodzaje

Panele ścienne to płyty, które, jak wskazuje ich nazwa, służą do zamontowania na ścianie. Bardzo dobrze sprawdzają się w każdym typie pomieszczenia. Wiele osób chętnie wykłada nimi ściany swoich salonów, ale opcja ta jest idealna również do łazienek, kuchni, korytarzy. Poza mieszkaniami prywatnymi, panele dobrze prezentują się także w budynkach pełniących funkcję siedzib różnych firm, gabinetów, instytucji. Kasetony mogą pełnić wiele ról – od dekoracji wnętrza, przez osłonę niedociągnięć, aż po izolację akustyczną pomieszczenia. Co ważne, każdy może – z uwagi na indywidualne preferencje – wybrać własną wersję paneli. Różnią się one przede wszystkim wyglądem (kolorem, deseniem, kształtem, rozmiarem, wzorem). W bardziej nowoczesnych wnętrzach uroku dodają panele ścienne 3D. Istotne różnice wynikają również z tworzywa, które posłużyło do wykonania płyt. Popularne są na pewno modele z drewna i styropianu, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują także panele ścienne PCV. Wariant ten chętnie montowany jest zwłaszcza w WC i łazience.

Panele ścienne 3D i ich zalety

Panele na ścianę w wersji 3D to niebywałe możliwości aranżacyjne. Ich ogromną zaletą jest świetny wygląd, bardzo podkreślający oryginalny charakter salonu, łazienki czy sypialni. Trójwymiarowe płytki dodają stylu i sprawiają, że pomieszczenie nabiera nowego, bardzo nowoczesnego wyrazu. Panele ścienne 3D można łączyć z tradycyjnymi płytkami, dzięki czemu całość stworzy harmonijną kombinację, bez efektu nadmiernego chaosu. Bardzo ważna jest również trwałość produktu i jego właściwości izolacyjne. Poza tym panele ścienne PCV są także odporne na brud i wilgoć. Para wodna, która często pojawia się np. w łazience, w żaden sposób nie jest w stanie dokonać uszkodzeń na powierzchni płyty. Z kolei ewentualny kurz czy plamy bardzo łatwo usunąć. Materiał dobrze zmywa się zwykłą wodą lub płynem. Na dodatek koszt plastikowych paneli ściennych 3D jest niezwykle atrakcyjny.

Kupno i montaż paneli ściennych

Każdy, kto ma ochotę na zmiany w swoim domu, bez trudu może dokonać zakupu paneli ściennych w niemal wszystkich wersjach kolorystycznych czy wymiarowych. Sklepy dysponują wieloma rodzajami płyt, dlatego warto zapoznać się z poszczególnymi modelami i wybrać takie, które spełnią wszystkie potrzeby aranżacyjne. Co więcej – panele na ścianę to elementy, które można zamontować szybko, sprawnie i bez żadnego problemu. Wiele osób robi to w 100% samodzielnie, zapoznając się wcześniej jedynie z podstawową, krótką instrukcją.

Najnowsze

płytki włoskie marazzi zastosowanie

Płytki włoskie Marazzi – zastosowanie w aranżacji wnętrz

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz to sztuka, która nieustannie ewoluuje, poszukując innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Jednym z kluczowych graczy na tym polu są włoskie płytki ceramiczne Marazzi, które nie tylko redefiniują pojęcie estetyki, ale także wprowadzają rewolucyjne podejście do projektowania wnętrz. Oto, jak płytki Marazzi stają się integralną częścią współczesnych aranżacji przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. […]

panele imitujące cegłę w salonie

Jak odmienić wnętrze salonu przy pomocy paneli imitujących cegłę?

Marzysz o odświeżeniu wyglądu swojego salonu, ale brak Ci pomysłu na efektowną metamorfozę? Paneli imitujących cegłę to rozwiązanie, które może odmienić Twoje wnętrze w prosty i stylowy sposób. Nie musisz już myśleć o wielkich remontach czy kosztownych dekoracjach – te panele stanowią szybką i efektywną alternatywę, która od razu przemieni atmosferę Twojego salonu. Dowiedz się, […]