aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne

Wady zgryzu to dolegliwości, na które skarży się bardzo dużo osób. Według statystyk poważne wady zgryzu dotyczą nawet 66% procent młodzieży w wieku szkolnym. Z tego też powodu coraz większa liczba rodziców decyduje się na zakup aparatu ortodontycznego dla swoich pociech.

Ortodonta dziecięcy Kraków

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma zgryzu idealnego. Więc nie powinno martwić się tym, że zęby nie wyglądają perfekcyjnie. Wady zgryzu mogą przekładać się na nieprawidłowe funkcjonowanie aparatu oddechowego, dzieci mogą być niewydolne w czasie zajęć z wychowania fizycznego. Jednakże dotyczy to tylko poważnych wad w anatomii zgryzu. Niestety wiele osób, szczególnie tych młodych wstydzi się wyglądu swoich zębów, często takie osoby są szykanowane przez rówieśników. Dzięki temu, że istnieje wiele możliwości na naprawienie wyglądu zębów, można zadecydować o tym czy poddać się leczeniu aparatem stałym lub ruchomym. Aparat stały zbudowany jest z mocowań, połączonych drucikiem, który musi być naprężany przez lekarza po to aby prostować zęby.

Aparaty ortodontyczne Kraków

Ortodoncja zajmuje się leczeniem oraz profilaktyką wad zgryzu, które dla wielu bywają bardzo dużym problemem. Warto przygotować się na to, że takie leczenie bywa bardzo kosztowne, ponieważ wiąże się z regularnymi wizytami w celu naciągnięcia drucików. Największe koszty związane z usługami ortodontów to przede wszystkim założenie aparatu. Cena takiego aparatu zależna jest od tego jak dużo zębów musi on pokryć. Założyć można że ceny tego typu usługi zaczynają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych w jednym łuku zębowym. Już podczas wizyty, ortodonta będzie w stanie ocenić problem oraz zaplanować dalsze leczenie, pod uwagę bierze się stopień deformacji zgryzu oraz cele, do których ma dążyć leczenie. Oczywiście potrzebne również wykonanie zdjęcia pantomograficznego za pomocą specjalnego aparatu rentgenowskiego. Z uwagi na fakt, że tego typu aparatura znajduje się w klinice, lekarz może szybciej poznać stopień zaawansowania problemu. Warto zaznaczyć, że po zdjęciu aparatu stałego lub ruchomego, pacjent musi przez jakiś czas nosić również aparat retencyjny, który używany jest po to aby utrwalić rezultaty leczenia. Ortodoncja Kraków mimo tego, że jest kosztowna pozwala spełnić marzenia o cudownym uśmiechu.

Najnowsze

dopasowanie protezy zębowej

Jak odpowiednio dopasować protezę zębową?

Dopasowanie protezy zębowej to proces, który wymaga precyzyjnej pracy stomatologa oraz ścisłej współpracy z pacjentem. Odpowiednio dopasowana proteza zębowa zapewnia komfort, estetykę oraz funkcjonalność, pozwalając pacjentowi na swobodne jedzenie i mówienie. Poniżej przedstawiamy kluczowe etapy dopasowywania protezy zębowej oraz wskazówki, które mogą pomóc w osiągnięciu najlepszego efektu. Wstępna konsultacja i ocena Proces dopasowywania protezy zębowej […]

urazy, z którymi warto pójść do szpitala ortopedycznego

Urazy, z którymi warto pojechać do szpitala ortopedycznego

W przypadku poważnych urazów narządu ruchu niezbędna jest szybka i specjalistyczna pomoc medyczna. Szpitale ortopedyczne specjalizują się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń oraz urazów układu kostno-stawowego. Warto wiedzieć, jakie urazy wymagają natychmiastowej wizyty w takim szpitalu, aby uniknąć poważnych powikłań zdrowotnych. Złamania kości Złamanie kości jest jednym z najczęstszych urazów, które wymagają natychmiastowej interwencji w […]