aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne

Wady zgryzu to dolegliwości, na które skarży się bardzo dużo osób. Według statystyk poważne wady zgryzu dotyczą nawet 66% procent młodzieży w wieku szkolnym. Z tego też powodu coraz większa liczba rodziców decyduje się na zakup aparatu ortodontycznego dla swoich pociech.

Ortodonta dziecięcy Kraków

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma zgryzu idealnego. Więc nie powinno martwić się tym, że zęby nie wyglądają perfekcyjnie. Wady zgryzu mogą przekładać się na nieprawidłowe funkcjonowanie aparatu oddechowego, dzieci mogą być niewydolne w czasie zajęć z wychowania fizycznego. Jednakże dotyczy to tylko poważnych wad w anatomii zgryzu. Niestety wiele osób, szczególnie tych młodych wstydzi się wyglądu swoich zębów, często takie osoby są szykanowane przez rówieśników. Dzięki temu, że istnieje wiele możliwości na naprawienie wyglądu zębów, można zadecydować o tym czy poddać się leczeniu aparatem stałym lub ruchomym. Aparat stały zbudowany jest z mocowań, połączonych drucikiem, który musi być naprężany przez lekarza po to aby prostować zęby.

Aparaty ortodontyczne Kraków

Ortodoncja zajmuje się leczeniem oraz profilaktyką wad zgryzu, które dla wielu bywają bardzo dużym problemem. Warto przygotować się na to, że takie leczenie bywa bardzo kosztowne, ponieważ wiąże się z regularnymi wizytami w celu naciągnięcia drucików. Największe koszty związane z usługami ortodontów to przede wszystkim założenie aparatu. Cena takiego aparatu zależna jest od tego jak dużo zębów musi on pokryć. Założyć można że ceny tego typu usługi zaczynają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych w jednym łuku zębowym. Już podczas wizyty, ortodonta będzie w stanie ocenić problem oraz zaplanować dalsze leczenie, pod uwagę bierze się stopień deformacji zgryzu oraz cele, do których ma dążyć leczenie. Oczywiście potrzebne również wykonanie zdjęcia pantomograficznego za pomocą specjalnego aparatu rentgenowskiego. Z uwagi na fakt, że tego typu aparatura znajduje się w klinice, lekarz może szybciej poznać stopień zaawansowania problemu. Warto zaznaczyć, że po zdjęciu aparatu stałego lub ruchomego, pacjent musi przez jakiś czas nosić również aparat retencyjny, który używany jest po to aby utrwalić rezultaty leczenia. Ortodoncja Kraków mimo tego, że jest kosztowna pozwala spełnić marzenia o cudownym uśmiechu.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]