dentysta, stomatolog

Co to są mosty zębowe?

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się korony zębowe Zduńska Wola to miejscowość, w której działa wielu doskonałych specjalistów. Każdy pacjent może liczyć tam na specjalistyczną pomoc.

Czym jest most zębowy?

Warto sobie uświadomić, że mosty zębowe Łask są stałym uzupełnieniem protetycznym. Mosty mocuje się do zębów lub implantów, które istniały wcześniej. Nie mogą być jednak samodzielnie wyjęte przez pacjenta i to różni je od protez. Jedynie lekarz może usunąć korony zębowe Pabianice cechują się wysokim poziomem usług dentystycznych. Głównym celem korony jest przykrycie uszkodzonych zębów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pełni nie tylko rolę wzmacniającą, ale również ochraniającą. W ten sposób można skutecznie wyrównać zęby oraz poprawić wygląd. Rozwój technologii dentystycznej sprawił, że obecnie jest możliwe zamieszczenie korony bezpośrednio na implancie. Korony produkowane są głównie z akrylu i porcelany, ale można znaleźć również z ceramiki i ze złota. Do koloru zębów pacjenta zdecydowanie najłatwiej jest dopasować korony ceramiczne oraz porcelanowe. Ze względu na rodzaj materiału wykorzystanego w procesie produkcji, można dokonać podziału koron zębowych. Korony porcelanowe osadza się przeważnie na podbudowie metalowej lub ceramicznej. Korony porcelanowe na metalowej podbudowie złota są doskonałe dla pacjentów posiadających bardzo zniszczone zęby. W ich sytuacji złoto jest idealne, ponieważ posiada silne właściwości przeciwpróchnicze.

Rodzaje koron zębowych

Korony zębowe Pabianice pełnoceramiczne prezentują się zdecydowanie najlepiej pod względem estetycznym. Niezbyt doświadczone osoby mogą mieć nawet problem z odróżnieniem ich od naturalnych zębów. Dawniej stosowało się także korony pełnometalowe, ale obecnie używa się ich coraz rzadziej. Wśród koron tymczasowych można wymienić korony kompozytowe oraz akrylowe. Takie korony również są wykorzystywane do wypełnienia braków w uzębieniu. Możliwa jest nawet całkowita rekonstrukcja zębów, które wcześniej były leczone kanałowo. Trwałość koron zębowych jest oczywiście uzależnia od precyzji oraz umiejętności dentysty. Korona może służyć przed kilkanaście lat, jeżeli wszystko zostało wykonane dobrze. Niestety można zapomnieć o wybieleniu koron zębowych, ponieważ jest to u nas niemożliwe. Odpowiednia higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna w przypadku pacjentów z koronami zębowymi.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]