wizyta u dentysty, stomatolog

Wybielanie zębów laserem – wady i zalety

Każdy doskonale wie, że oprócz ubytków w szkliwie i pojawiającej się próchnicy drugim najpoważniejszym problemem związanym z zębami jest oczywiście ich przebarwianie się. W wyniku picia kawy, herbaty czy też np. wina, zęby tracą swój biały i piękny kolor i stają się żółte. Jak się jednak okazuje, efekt ten można zniwelować poprzez zabieg laserowego wybielania zębów. Na czym ten zabieg polega, a także jakie są jego najważniejsze cechy?

Na czym polega wybielanie zębów laserem?

Jeśli chce się poznać wszystkie najważniejsze zalety i wady takiego rodzaju wybielania zębów, w pierwszej kolejności trzeba się zorientować, na czym ono tak w ogóle polega.
Podczas takiego zabiegu stomatolog smaruje zęby specjalnym żelem, który reagować będzie ze światłem lasera. Następnie na tak przygotowane zęby zostaje skierowany laser, który powoduje usuwanie z zębów zabarwienia.

Wybielanie zębów wady i zalety

Wybielanie zębów laserem efekty – takie zapytanie pojawia się zdecydowanie najczęściej, jeśli chodzi o tę metodę pozbywania się zabarwienia na zębach. Jak to więc wygląda? Jak się okazuje, efekty takiego zabiegu widoczne są od razu po jego zakończeniu. Bardzo zadowalające wyniki mogą być osiągnięte nawet podczas jednej wizyty. Co również bardzo ważne cały proces przebiega pod czujnym okiem specjalisty, a wszystkie wykorzystywane substancje są najwyższej jakości i bardzo bezpieczne.
Rzecz jasna takie wybielanie ma również pewne wady. Przede wszystkim po wykonaniu wybielania laserem pojawić się może nieprzyjemna nadwrażliwość zębów co będzie utrudniało jedzenie i picie. Co więcej, sam zabieg również nie może być zaliczony do komfortowych.

Wybielanie zębów laserem cena

Zdecydowanie najważniejszą niedogodnością, jaka czeka pacjenta chcącego zastosować tego rodzaju formę wybielania, jest koszt takiego zabiegu. Jak wygląda cena takiej wersji wybielania zębów?
Jak się okazuje, koszt wybielenia przy pomocy lasera tylko jednego zęba, to wydatek często nawet około 200 złotych. Jeśli chce się wybielić cały łuk zębowy, to trzeba się nastawić na wydatek minimum 2-tysięcy złotych. Jest to więc koszt naprawdę duży, ponieważ łącznie wybielenie wszystkich zębów może kosztować nawet około 4 tysiące złotych.
Czy wobec tak wysokiej ceny takiego wybielania można powiedzieć, że powinno się je robić? Jak najbardziej tak, ponieważ trudno jest znaleźć lepszą pod każdym względem metodę wybielania.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]