dentysta, stomatolog

Wybór aparatu ortodontycznego

Wiele osób zastanawia się ile kosztuje aparat ortodontyczny. Aparat na zęby jest wykorzystywany do leczenia wad zgryzu. Warto pamiętać, że w sposób indywidualny dobierany jest czas trwania terapii oraz aparat.

Założenie aparatu ortodontycznego

Dawniej leczenie ortodontyczne nie cieszyło się taką popularnością jak obecnie. Jest to jednak szansa, żeby pozbyć się kompleksów i zyskać większą pewność siebie. W tym artykule wyjaśnimy, ile kosztuje aparat ortodontyczny stały i jak się zabrać do leczenia wad zgryzu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wady zgryzu to nie tylko problem natury estetycznej. Często przyczyniają się do nieprawidłowej wymowy, a także powodują dolegliwości bólowe. Znacząco utrudniają także higienę jamy ustnej, przez co może pojawić się próchnica lub infekcja. Jest to też mocne źródło kompleksów, dlatego nie ma na co czekać, tylko trzeba działać natychmiast. Im wcześniej rozpoczniemy leczenie ortodontyczne, tym krócej będzie ono trwało. Leczenie zębów przy pomocy aparatu ortodontycznego wpływa także na nasze samopoczucie. Aparat ortodontyczny złożony się z łuku, który jest odpowiednio wyregulowany. Wywiera on nacisk na poszczególne zęby, dzięki czemu przemieszczają się do przodu lub w tył, a także na boki.

Koszty leczenia ortodontycznego

Warto podkreślić, że w tkance kostnej dochodzi wtedy do zmian w zębodołach. Leczenie jest jednak długotrwałe i konieczne są regularne wizyty u ortodonty. Szczegółowy plan terapii jest ustalany już na pierwszej wizycie. Lekarz wykonuje także zdjęcie rentgenowskie oraz gipsowy odcisk szczęki. Ruchome lub stałe aparaty na zęby są wykorzystywane do leczenia ortodontycznego. Wybór aparatu zależy przede wszystkim od wieku pacjenta, ale również rodzaju wady oraz planu terapii. Aparaty ruchome i stałe różnią się nie tylko wyglądem, ale również mechanizmem działania. U dzieci między 4 a 12 rokiem życia stosuje się z reguły aparat ruchomy. Cena aparatu zależy głównie od jego rodzaju. Za standardowy aparat metalowy trzeba zazwyczaj zapłacić 1500-2000 zł. Z kolei kryształowe lub ceramiczne zamki kosztują 2500-3000 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszty wizyty kontrolnej, czyli około 100 zł. Wizyty kontrolne powinny się odbywać przynajmniej raz na miesiąc. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, ile kosztuje założenie aparatu ortodontycznego. Można wyróżnić kilka rodzajów aparatów stałych.

Najnowsze

diagnozowanie nowotworów

W jaki sposób onkolodzy diagnozują nowotwory?

Nowotwory stanowią poważne wyzwanie dla współczesnej medycyny, a ich diagnoza jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Proces ten wymaga zaawansowanych technologii i specjalistycznej wiedzy lekarzy onkologów, którzy starannie analizują różnorodne czynniki, aby ustalić dokładną diagnozę. Wywiad i badanie Pierwszym etapem diagnostyki nowotworów jest szczegółowy wywiad medyczny, który odgrywa kluczową rolę w identyfikacji potencjalnych czynników ryzyka oraz […]

powstawanie zgryzu krzyżowego

Jak powstaje zgryz krzyżowy?

Zgryz krzyżowy, znany również jako zgryz krzyżowany, to jedna z najczęstszych wad zgryzu, która może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Zrozumienie tego, jak powstaje zgryz krzyżowy, jest kluczowe dla skutecznej diagnozy i leczenia tego schorzenia stomatologicznego. Anatomia zgryzu krzyżowego Zgryz krzyżowy może mieć swoje korzenie w różnych aspektach anatomii jamy ustnej. Jednym z głównych czynników […]