protezy zębowe, stomatolog

Czym są protezy zębowe?

Protezy zębowe nie cieszą się dziś tak dużą popularnością, jak miało to miejsce kiedyś, jednak nadal są wybierane przez osoby posiadające braki w uzębieniu lub cierpiące z powodu bezzębia, ze względu na przystępną cenę. Jak działa proteza oraz kiedy warto się na nią zdecydować?

Proteza zębowa – dla kogo?

Protezy zębowe są polecane osobom, które z jakichś powodów straciły swoje naturalne zęby i chcą uzupełnić braki w łuku zębowym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że braki w uzębieniu mogą powodować przesuwanie się zdrowych zębów i doprowadzić ostatecznie do pojawienia się zaburzeń zgryzu. Zęby, które nie są stabilne, są bardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, co więcej, mogą nawet wypadać. Protezy zębów Gdynia to w tym wypadku bardzo dobra i stosunkowo niedroga opcja. Dzięki temu stawy żuchwowe będą funkcjonować poprawnie, nie będziemy mieć także problemów ze spożywaniem pokarmów ani wymową.

Protetyka w Gdyni

Protetyka Gdynia zajmuje się wykonywaniem protez zębowych, dzięki którym można odzyskać pełny uśmiech. Ważne jest to, aby zdecydować się na współpracę z pracownią protetyczną z dużym doświadczeniem w branży, która posiada w zespole wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Tylko w tym wypadku można będzie liczyć na to, że nasza proteza będzie doskonale dopasowana i dopracowana, od czego w dużej mierze zależy komfort jej użytkowania.

Protezy zębowe Gdynia można podzielić na stałe, które zazwyczaj są stosowane w przypadku osób, które straciły naturalne zęby, montuje się je na dziąsłach za pomocą kremu mocującego. Można zdecydować się także na protezę zębową stałą mocowaną na implantach, w tym wypadku koszty będą wyższe, jednak komfort jej użytkowania także. Można zdecydować się także na protezę ruchomą, która może być wkładana i wyjmowana. Za jej pomocą można stworzyć całą szczękę zębową lub uzupełnić tylko pojedyncze braki w łuku zębowym.

Protezy zębowe to świetne rozwiązanie dla osób, które z jakichś przyczyn straciły swoje naturalne zęby i chcą uzupełnić braki w łuku zębowym. Nie jest to kwestia wyłącznie estetyczna, ale także zdrowotna, warto o tym pamiętać. Chociaż protezy mają pewne wady, to są przystępne cenowo, dlatego bez wątpienia warto je rozważyć.

Najnowsze

diagnozowanie nowotworów

W jaki sposób onkolodzy diagnozują nowotwory?

Nowotwory stanowią poważne wyzwanie dla współczesnej medycyny, a ich diagnoza jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Proces ten wymaga zaawansowanych technologii i specjalistycznej wiedzy lekarzy onkologów, którzy starannie analizują różnorodne czynniki, aby ustalić dokładną diagnozę. Wywiad i badanie Pierwszym etapem diagnostyki nowotworów jest szczegółowy wywiad medyczny, który odgrywa kluczową rolę w identyfikacji potencjalnych czynników ryzyka oraz […]

powstawanie zgryzu krzyżowego

Jak powstaje zgryz krzyżowy?

Zgryz krzyżowy, znany również jako zgryz krzyżowany, to jedna z najczęstszych wad zgryzu, która może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Zrozumienie tego, jak powstaje zgryz krzyżowy, jest kluczowe dla skutecznej diagnozy i leczenia tego schorzenia stomatologicznego. Anatomia zgryzu krzyżowego Zgryz krzyżowy może mieć swoje korzenie w różnych aspektach anatomii jamy ustnej. Jednym z głównych czynników […]