dbanie o jamę ustną dzieci

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci

Mały pacjent w gabinecie stomatologicznym to bardzo często spory problem dla samego lekarza, a także rodziców. Nie wszystkie dzieci podchodzą z entuzjazmem do wizyty u dentysty – u zdecydowanej większości potrzeba długiego czasu, aby zarówno otoczenie, jak i same zabiegi dentystyczne nie wywoływały w dziecku niepokoju i strachu. Dlatego u stomatologa bywa stosowana narkoza u dzieci.

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci

Rozwiązanie to stosuje się oczywiście w przypadkach, gdy niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu w sposób tradycyjny, a także zastosowanie gazu rozweselającego nie przynosi odpowiednich efektów. Nie tylko najmniejsze i wyjątkowo niespokojne dzieci sprawiają problem w gabinetach dentystycznych – często także starsze dzieci nie współpracują i uniemożliwiają przeprowadzenie leczenia. Wszystko to oczywiście zależy od wielu czynników, w tym poprzednich doświadczeń, a także samego charakteru kilkulatka. Zdarza się więc, że narkoza u dzieci to jedyne rozwiązanie, które umożliwi przeprowadzenie zabiegu stomatologicznego.

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena

Niestety zawsze jest to przede wszystkim dodatkowy koszt, który musi ponieść rodzic. Jak kosztowne jest leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena obejmuje nie tylko koszt samego środka znieczulającego, który nie jest tani, ale również opiekę i konsultację anestezjologiczną. Ostatecznie robi się z tego całkiem spora kwota – nawet ponad 1000 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że czasem to jedyna droga, aby ulżyć w cierpieniach dziecka wywołanych bolącym zębem. Oczywiście narkozę u dzieci stosuje się jako ostateczność i przede wszystkim w zabiegach trudnych i bolesnych dla dziecka.

Narkoza u dzieci – jak się ją przeprowadza?

W wielu przypadkach stosuje się leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena nie jest jedynym elementem, który wzbudza kontrowersje – także samo przeprowadzenie narkozy potęguje obawy rodzica. Jak się ją przeprowadza? Zazwyczaj już na godzinę przed zabiegiem podaje się dziecku preparat uspokajający, np. w syropie, który pomoże w przeprowadzeniu znieczulenia. W przypadku dzieci w gabinetach stomatologicznych odbywa się to za pomocą rurki dotchawicznej, przez którą podaje się tlen oraz środek znieczulający. Jest ona wprowadzana dopiero wtedy, gdy dziecko zaśnie – dzięki temu cały zabieg z narkozą nie wywołuje żadnych traumatycznych doświadczeń.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]