kasetony ze styropianu

Czy warto postawić na kasetony ze styropianu?

Kasetony ze styropianu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W dużej mierze wynika to z faktu, że jest to materiał posiadający znakomite parametry użytkowe. Omawiane tworzywo jest na szeroką skalę wykorzystywane w branży budowlanej, czy też remontowej. Cechuje się ono nieprzeciętną trwałością oraz odpornością na negatywne oddziaływanie czynników otoczenia. Przed długi czas zachowuje swoją pierwotną formę.

Prostota obróbki

Kasetony ścienne styropianowe występują w wielu różnorodnych formach, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Bez trudu można zakupić model dekoracyjny, który będzie stanowił ozdobę danego pomieszczenia. Warto wiedzieć, że styropian jest materiałem łatwym w obróbce, a więc bez większych trudności można nadać mu pożądany kształt.

Właściwie dopasowane kasetony styropianowe perfekcyjnie wtopią się w otoczenie. Ten rodzaj sztukaterii może sukcesywnie zastąpić klasyczne produkty, które są nie tylko drogie, ale również problematyczne w montażu.

Wysoka wytrzymałość

Kasetony ze styropianu, które pochodzą od znanego i cenionego producenta przetrwają nawet najcięższe warunki użytkowania. Istotne jest jednak to, aby postawić na sprawdzoną markę – w tym temacie lepiej nie ryzykować, gdyż można jedynie stracić gotówkę. Solidne kasetony styropianowe są kompleksowo zabezpieczone przez pęknięciami, czy też uszkodzeniami mechanicznymi. To inwestycja na długi czas, która opłaca się najbardziej.

Kolejną zaletą jest fakt, że kasetony ścienne styropianowe nie pochłaniają wilgoci. Mogą być bez obaw umieszczone w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Opisywana sztukateria sprawdzi się w kuchni, łazience, czy też przedpokoju. Nie jest wrażliwa na wahania temperatur, co również jest plusem.

Stylowy design

Następnym atutem kasetonów ze styropianu jest stylowy design, który pasuje do niemal każdego nowoczesnego, czy też klasycznego wnętrza. To od nas zależy, czy stopią się one ze ścianą, czy będą stanowić element kontrastujący. Już na początku należy ustalić, jaki efekt nas interesuje. Starannie wykonane kasety styropianowe przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym. Nie trzeba obawiać się, że będą one prezentować się tanio, czy też tandetnie.

W zdecydowanej większości przypadków możliwe jest malowanie kasetonów ściennych styropianowych. Ważny jest jednak właściwy dobór farby. Nie powinna ona zawierać rozpuszczalników, czy też innych substancji o agresywnym działaniu, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia powierzchni. Dobrą opcją wydają się być farby wodne, czy też olejne.

Najnowsze

montaż kasetonów samoprzylepnych

Jak się montuje kasetony ścienne samoprzylepne?

Kasetony ścienne samoprzylepne to coraz bardziej popularne rozwiązanie w dekoracji wnętrz, które pozwala w szybki i efektowny sposób odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Ich montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności, co czyni je doskonałą opcją dla “zrób to sam” entuzjastów. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak samodzielnie zamontować te nowoczesne elementy […]

konserwacja kafelek tarasowych na zimę

Zimowa konserwacja kafelków tarasowych: jak chronić przed mrozem i wilgocią?

Zbliżająca się zima to czas, kiedy nasze tarasy i patio potrzebują szczególnej uwagi. Ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak mróz i wilgoć, mogą powodować poważne szkody dla naszych kafelków tarasowych. Dlatego też ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich konserwację, aby cieszyć się nimi przez wiele lat. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie chronić kafelki […]