Laptop poleasingowy

Laptop poleasingowy czy od prywatnego sprzedającego – co wybrać?

Rynek używanych laptopów jest naprawdę bardzo duży. Wśród dostępnych modeli można wyróżnić te oferowane jako poleasingowe, a także te sprzedawane przez osoby prywatne. Na co warto się zdecydować? Zapraszamy do sprawdzenia naszego porównania!

Na markowego laptopa nie trzeba wydawać fortuny. Wybór używanego urządzenia pozwala na zaoszczędzenie nawet ponad połowy ceny. Gdy uda się trafić na dobrego sprzedającego oraz sprawdzony sprzęt, wtedy można otrzymać naprawdę dobry model w świetnym stanie technicznym i wizualnym.

Czy zatem lepiej wybierać notebooki poleasingowe, a może zdecydować się na sprzęt od prywatnego sprzedającego?

Laptopy od sprzedawców prywatnych

Takie urządzenia można obecnie kupić w wielu miejscach – na portalach aukcyjnych, ogłoszeniowych. Wystawiający je sprzedawcy to osoby prywatne, co wiąże się także z charakterem dokonywanej wtedy transakcji.

Dużym atutem jest szeroki wybór – można wyszukać nawet mniej niż roczne urządzenia w świetnych cenach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zakup może być ryzykowny, dlatego najlepiej nie dokonywać go całkowicie przez internet, ale spotkać się ze sprzedającym, by sprawdzić urządzenie przed zawarciem transakcji.

W przypadku takiego zakupu nie można skorzystać z prawa do zwrotu, ale można reklamować niesprawny sprzęt.

Laptopy poleasingowe

Wygodniejsza opcja to laptop poleasingowy. W tym przypadku urządzenie jest dokładnie sprawdzane – laptopy poleasingowe wystawiane na sprzedaż posiadają też dodatkową gwarancję, więc jeżeli pojawią się problemy, można z niej skorzystać.

Cena za laptop poleasingowy także może być bardzo atrakcyjna. Notebooki poleasingowe kosztują nawet około 500-600 złotych, ale lepsze modele z wyższymi specyfikacjami to już wydatek około 1500 złotych.

Wybór urządzeń jest spory, dlatego można bez problemu wybrać takie notebooki poleasingowe, które będą spełniały konkretne wymagania, na przykład pod względem:

• procesora
• pamięci
• karty graficznej
• wielkości i rozdzielczości ekranu
• rodzaju napędu
• wielkości i rodzaju dysku twardego
• rodzaju złącz
• producenta

Dużym atutem jest także możliwość skorzystania ze zwrotu. Dlatego wtedy, gdy okaże się, że laptop poleasingowy nie wygląda tak, jak na zdjęciach – ma dodatkowe ryski, działa dość wolno, wtedy kupujący ma 14 dni na to, aby zgłosić chęć odstąpienia od umowy, a potem odesłać go z powrotem do sprzedającego. To powoduje, że transakcja jest bezpieczniejsza niż w przypadku zakupu sprzętu od prywatnego sprzedającego.

Podsumowując, używany notebook poleasingowy to lepszy wybór niż komputer od prywatnego sprzedawcy!

Najnowsze

kurs angielskiego dla dwulatków

Na czym polegają kursy języka angielskiego dla dwulatków?

Wraz z coraz większym zrozumieniem znaczenia nauki języków obcych od najmłodszych lat, kursy języka angielskiego dla dwulatków stają się coraz popularniejsze. Ale na czym polegają te kursy i jak wpływają na rozwój małych uczestników? Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć. Pierwsze kroki w świecie angielskiego Zajęcia angielskiego dla 2 latków to nie tylko zabawa, ale również […]

nauka angielskiego dla dzieci

Pierwsze kroki w angielskim – jak zacząć naukę języka z małym dzieckiem?

Pierwsze kroki w nauce języka angielskiego z małym dzieckiem mogą być fascynującym i ważnym etapem rozwoju. W tym artykule omówimy, jak zacząć naukę języka angielskiego z najmłodszymi, podkreślając znaczenie zabawy, kreatywności i kulturowego otwarcia. Zabawa jako podstawa nauki Nauka języka angielskiego z małym dzieckiem powinna być przede wszystkim zabawą. Dzieci uczą się poprzez doświadczenie i […]