Panele 3D na ściany

Panele 3D na ściany – szybki sposób na metamorfozę wnętrza

Chcesz odmienić swój salon? A może szukasz oryginalnego pomysłu na sypialnię? Wybierz kasetony 3D! Czym dokładnie są takie kasetony? Jak je zastosować? Gdzie można je kupić? Sprawdź teraz!

Przeprowadzenie metamorfozy wnętrza wcale nie musi być skomplikowane. Często wystarczy tylko parę detali, aby podkreślić jego wygląd lub nadać mu całkowicie nowy szyk. Gdy również chcesz sprawić, żeby Twój dom uzyskał niebanalny wystrój, wybierz kasetony 3D.

Czym są panele – kasetony 3D?

Chyba każdy z nas kojarzy styropianowe panele przeznaczone do wykańczania ścian i sufitów. Jednak kasetony 3D, które określane są także jako panele 3D, to coś zupełnie innego. Ten materiał nie tylko wyróżnia się swoją trójwymiarową fakturą, ale również jest bardziej estetyczny, wytrzymały i dodatkowo zmywalny.

Oferowane dzisiaj przez wiele sklepów kasetony 3D są dedykowane do montażu na ścianach, lecz także można kleić je do sufitu. To materiały wykonane z lekkiego, piankowego materiału o gładkiej fakturze.

Z paneli 3D można tworzyć niebanalne kompozycje – producenci oferują mnóstwo wzorów do wyboru, dlatego można łatwo dopasować je do charakteru wnętrza, by nadać mu oryginalny wygląd.

Panele 3D – nowoczesne i klasyczne

Kasetony i panele 3D pod względem swojego wzornictwa są naprawdę zróżnicowane. Prezentujący kasetony sklep najczęściej dzieli je na dwie kategorie, czyli na modele nowoczesne i klasyczne.

Nowoczesne kasetony 3D wyróżniają się elegancką prostotą. Najczęściej posiadają geometryczne motywy, na przykład wypukłych trójkątów, rombów, ale również przypominają komputerowe piksele czy fale.

Z kolei klasyczne panele 3D przywodzą na myśl klasyczne sztukaterie i boazerie. Można wykonać z nich stylową boazerię angielską lub pałacowe zdobienia na ścianach i na sufitach.

Kasetony trójwymiarowe – montaż

Materiały tego typu są bardzo proste w montażu. Można przeprowadzić go nawet samodzielnie – nie potrzeba do niego specjalnych narzędzi.

Montaż polega na pokryciu panelu i ściany klejem oraz przyłożeniu go do miejsca. Jako że dekoracje z kasetonów 3D są lekkie, można kleić je także na płyty G-K. Należy pamiętać, by wcześniej oczyścić powierzchnię.

Przy zamawianiu materiałów jak kasetony sklep zwykle może dostarczyć także materiały montażowe – kleje, fugi potrzebne do wykonania prac.

Jeżeli zatem szukasz stylowego pomysłu na wykończenie ścian w salonie, sypialni czy łazience, pomyśl o kasetonach i panelach 3D. Te trójwymiarowe elementy tworzą we wnętrzach niebanalną dekorację i dodatkowo są bardzo proste w montażu!

Najnowsze

uprawnienia elektryka

Uprawnienia Elektryka: Kompletny Przewodnik

Elektryk jest kluczowym zawodem w dzisiejszym świecie, a prawidłowe kwalifikacje i uprawnienia są niezbędne do wykonywania tej roli. W poniższym artykule zbadamy różne aspekty tych uprawnień, aby pomóc Ci zrozumieć, co jest wymagane, aby pracować jako elektryk. Rodzaje uprawnień elektryka W Polsce uprawnienia elektryka są klasyfikowane na różne typy i grupy, dostosowane do różnych poziomów […]

uprawnienia cieplne sep

Gdzie można szukać zatrudnienia z uprawnieniami cieplnymi SEP G2?

Otrzymanie certyfikatu uprawnień cieplnych SEP G2 jest dla wielu osób krokiem ku zatrudnieniu w tej dziedzinie. Uprawnienia te gwarantują wykwalifikowaną pracę w instalacjach, montażu i naprawie urządzeń cieplnych w gospodarstwie domowym i przedsiębiorstwach. Wykwalifikowany pracownik może uzyskać dostęp do szerokiego zakresu zatrudnienia, od instalatora do inspektora. Znalezienie odpowiedniego zatrudnienia z uprawnieniami cieplnymi SEP G2 może […]