dentysta, licówki

Jak dbać o wygląd zębów?

Stan i kolor uzębienia ma ogromny wpływ na urodę każdego człowieka. Warto robić wszystko, by zęby były zadbane, zdrowe, a uśmiech ładnie się prezentował. Jak to zrobić?

Działanie przeciwpróchnicze

Bardzo powszechnie występującą, a zarazem nieprzyjemną i szkodliwą dla uzębienia chorobą, jest próchnica. Rozwija się u wielu ludzi, często nawet u bardzo małych dzieci, u których doszło do zaniedbań w zakresie czystości. Brak utrzymywania higieny jamy ustnej to główny powód mnożenia bakterii. Próchnica sprawia, że uzębienie staje się coraz słabsze i tworzą się w nim ubytki, a pacjent odczuwa uciążliwe objawy w postaci bólu i obrzęków. W przypadku braku leczenia zęby zmieniają swój odcień, kruszą się, wypadają. Bardzo ważna jest zatem profilaktyka – przede wszystkim trzeba na co dzień dbać o higienę jamy ustnej i stosować odpowiednią dietę (unikanie cukru, dostarczanie witamin, wapnia, fluoru). Działanie przeciwpróchnicze to także regularne odwiedzanie dentysty – przynajmniej co pół roku warto robić dokładny przegląd. Jeśli doszło do nieprawidłowości, konieczne jest podjęcie leczenia.

Stomatologia estetyczna Poznań

Wielu pacjentów gabinetów dentystycznych decyduje się również na usługi poprawiające wygląd zębów. Stomatologia estetyczna Poznań to punkt oferujący rozmaite zabiegi, dzięki którym można cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Z dużym zainteresowaniem spotyka się choćby wybielanie. Z kolei całkowite braki w uzębieniu, spowodowane np. chorobą czy wypadkiem, mogą zostać uzupełnione poprzez wstawienie protez, implantów, koron. Ciekawym i popularnym rozwiązaniem są również licówki Poznań. W tym wypadku chodzi o nakładki, które pozwalają skorygować wygląd niektórych zębów – wyprostować je optycznie, zmienić ich odcień, długość, szerokość. Licówki Poznań to opcja idealna dla pacjentów, którzy stracili część zęba lub cierpią z powodu diastemy.

Licówki cena Poznań

Zakładanie licówek to dziś powszechna sprawa – coraz więcej osób interesuje się tego rodzaju usługą stomatologii estetycznej. W gabinetach dentystycznych bardzo często pada pytanie o taki zabieg i jego skuteczność. Licówki cena Poznań – to jedno z głównych zagadnień podejmowanych przez pacjentów. Osoby planujące poprawić wygląd swoich zębów chcą znać koszty takiej usługi. Wszystko zależy jednak od rodzaju i wielkości mocowanych płytek. Licówki Poznań mogą być wykonane z różnego typu materiałów – warto wybrać wersje jak najlepsze jakościowo, o dużej trwałości i odporności. Trzeba też wziąć pod uwagę, że całkowita cena zabiegu zależna jest od liczby licówek, na jaką zdecyduje się pacjent.

Najnowsze

diagnozowanie nowotworów

W jaki sposób onkolodzy diagnozują nowotwory?

Nowotwory stanowią poważne wyzwanie dla współczesnej medycyny, a ich diagnoza jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Proces ten wymaga zaawansowanych technologii i specjalistycznej wiedzy lekarzy onkologów, którzy starannie analizują różnorodne czynniki, aby ustalić dokładną diagnozę. Wywiad i badanie Pierwszym etapem diagnostyki nowotworów jest szczegółowy wywiad medyczny, który odgrywa kluczową rolę w identyfikacji potencjalnych czynników ryzyka oraz […]

powstawanie zgryzu krzyżowego

Jak powstaje zgryz krzyżowy?

Zgryz krzyżowy, znany również jako zgryz krzyżowany, to jedna z najczęstszych wad zgryzu, która może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Zrozumienie tego, jak powstaje zgryz krzyżowy, jest kluczowe dla skutecznej diagnozy i leczenia tego schorzenia stomatologicznego. Anatomia zgryzu krzyżowego Zgryz krzyżowy może mieć swoje korzenie w różnych aspektach anatomii jamy ustnej. Jednym z głównych czynników […]