odchwaszczacz do trawy

Ręczny odchwaszczacz – pielęgnacja ogrodu

Wszędzie tam, gdzie nie ma betonowych lub kamiennych chodników, asfaltowych ulic czy terakotowych alejek, pojawiają się chwasty, wyrastające z żyznego lub mniej żyznego gruntu. Jednak dopóki nie zakłócają swoją obecnością plony i nie powodują ich słabszej jakości, nie są usuwane. Dotyczy to głównie nieużytków, łąk oraz ugorów, gdzie brak jest uprawy roślin na potrzeby spożywcze.

Pielęgnacja ogrodu

Każdy właściciel ogródka działkowego, przydomowego ogrodu lub innego gruntu uprawnego stara się by obecność chwastów nie zagłuszała wschodzących roślin i nie powodowała ich słabszej jakości. Z tego powodu, ogrodnicy usuwają chwasty oraz starają się zapobiec ich rozsianiu poprzez wyłożenie grządek i rabat włókniną ogrodniczą, która nie dopuszcza do rozrostu chwastów. Oprócz włókniny można stosować również inne, naturalne ściółki, powstałe z szyszek, kory drzew czy odpadów z tartaku. Te naturalne produkty będące odpadami drzewnymi nie szkodzą środowisku, a rozkładając się, wzbogacają glebę w składniki odżywcze.
Zdarza się jednak, że ściółka czy włóknina nie wystarczą, wtedy w walce z chwastami pomogą nam proste, lecz skutecznie narzędzia, zwane odchwaszczaczami ręcznymi.

Odchwaszczacz ręczny

Jest to narzędzie składające się z długiego trzonka, zakończonego widełkami, na których osadzone jest ostrze, przypominające ostrze motyki. Rękojeść odchwaszczacza ręcznego wykonana jest z metalu lub drewna, co zależy od producenta tego narzędzia. Ostrze i widełki najczęściej wykonane są z wysokiej jakości stali, odpornej na wiele czynników zewnętrznych. Długa rączka odchwaszczacza znakomicie sprawdza się podczas pielenia wśród gęstych i kolczastych krzewów owocowych lub ozdobnych, a także na grządkach warzywnych.

Odchwaszczacz ręczny do trawników

Soczystozielony, pięknie utrzymany trawnik jest dumą każdego właściciela ogrodu – niestety, jego również nie omijają uciążliwe chwasty. Jedynym wyjściem, oprócz stosowania chemikaliów, jest użycie odchwaszczacza ręcznego do trawników. Jest to również bardzo proste, ale niezwykle skuteczne narzędzie do walki z nieproszonymi gośćmi roślinnymi. Aby usunąć chwast, należy wbić długą i wąską łopatkę tuż obok niepożądanej rośliny, a następnie podważyć ją narzędziem, celem wyrwania z gleby. Tak potraktowany chwast nie będzie miał możliwości rozrosnąć się w tym samym miejscu, a tym samym nie zakłóci swoją obecnością linii trawnika.
Odchwaszczacz do trawników sprawdza się zarówno w krótko przyciętej trawie, jak i w nieco wyższej.

Najnowsze

montaż kasetonów samoprzylepnych

Jak się montuje kasetony ścienne samoprzylepne?

Kasetony ścienne samoprzylepne to coraz bardziej popularne rozwiązanie w dekoracji wnętrz, które pozwala w szybki i efektowny sposób odmienić wygląd każdego pomieszczenia. Ich montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznych umiejętności, co czyni je doskonałą opcją dla “zrób to sam” entuzjastów. W tym artykule przedstawiamy krok po kroku, jak samodzielnie zamontować te nowoczesne elementy […]

konserwacja kafelek tarasowych na zimę

Zimowa konserwacja kafelków tarasowych: jak chronić przed mrozem i wilgocią?

Zbliżająca się zima to czas, kiedy nasze tarasy i patio potrzebują szczególnej uwagi. Ekstremalne warunki atmosferyczne, takie jak mróz i wilgoć, mogą powodować poważne szkody dla naszych kafelków tarasowych. Dlatego też ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ich konserwację, aby cieszyć się nimi przez wiele lat. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie chronić kafelki […]