gabinet w klinice stomatologicznej, dentysta

Protezy zębowe na implantach – sposób na braki w uzębieniu

Piękny i zdrowy uśmiech jest marzeniem niemalże każdego człowieka. Większość osób posiada odpowiednie nawyki dotyczące higieny jamy ustnej. Jednak często okazuje się to niewystarczające, aby zapobiegać różnego rodzaju dolegliwościom dotyczącym naszych zębów. Często za problemy w obrębie jamy ustnej odpowiadają uwarunkowania genetyczne, na który nie mamy wpływu oraz czynniki takie jak np. nieprawidłowa dieta. Do najczęstszych dolegliwości związanych z zębami można zaliczyć próchnicę, która powstaje na skutek diety zbyt obfitej w cukry proste. Na rozwój próchnicy wpływają również resztki pokarmu zalegające w przestrzeniach międzyzębowych. Z czasem namnażają się w nich bakterie, które atakują nasze zęby prowadząc do ubytków próchnicowych. Nieleczona próchnica może prowadzić w konsekwencji do utraty zębów.

Proteza na implantach jako sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu

Bagatelizowanie dolegliwości związanych z zębami może prowadzić do utraty zębów. Nieleczona próchnica może przerodzić się w zgorzel zęba, co z kolei wymaga leczenia kanałowego. Często jednak pacjenci podejmują decyzję o leczeniu zbyt późno, przez co nie ma możliwości uratowania zęba. Wówczas jedynym sposobem na pozbycie się problemu jest całkowite jego usunięcie.
Wiele osób boryka się również z problemem tzw. zębów zatrzymanych, czyli zębów, które w nieodpowiedni sposób ułożone są w dziąśle, przez co nie mają możliwości wyrosnąć w prawidłowy sposób. Jest to problem najczęściej uwarunkowany genetycznie i prowadzi do powstawania braków w uzębieniu.
Istnieje jednak wiele sposobów odbudowy brakujących zębów. Najbardziej popularne są protezy na implantach. Sposób ten polega na wszczepieniu w dziąsła implantów, które stanowią odpowiedniki korzeni zęba. Do takiego implantu zakłada się odpowiednią odbudowę. Protezy zębowe na implantach nie należą do najtańszych rozwiązań, jednak dają trwały i naturalny efekt.

Ile kosztuje proteza na implantach?

Wiele osób borykających się z problemem braków w uzębieniu zastanawia się ile kosztuje proteza na implantach. Protezy zębowe na implantach potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy. Koszt takiego rozwiązania uzależniony jest od stanu naszego uzębienia, ale średni koszt odbudowy jednego brakującego zęba to koszt wahający się od 2000 do 4500 zł.

Najnowsze

diagnozowanie nowotworów

W jaki sposób onkolodzy diagnozują nowotwory?

Nowotwory stanowią poważne wyzwanie dla współczesnej medycyny, a ich diagnoza jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Proces ten wymaga zaawansowanych technologii i specjalistycznej wiedzy lekarzy onkologów, którzy starannie analizują różnorodne czynniki, aby ustalić dokładną diagnozę. Wywiad i badanie Pierwszym etapem diagnostyki nowotworów jest szczegółowy wywiad medyczny, który odgrywa kluczową rolę w identyfikacji potencjalnych czynników ryzyka oraz […]

powstawanie zgryzu krzyżowego

Jak powstaje zgryz krzyżowy?

Zgryz krzyżowy, znany również jako zgryz krzyżowany, to jedna z najczęstszych wad zgryzu, która może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Zrozumienie tego, jak powstaje zgryz krzyżowy, jest kluczowe dla skutecznej diagnozy i leczenia tego schorzenia stomatologicznego. Anatomia zgryzu krzyżowego Zgryz krzyżowy może mieć swoje korzenie w różnych aspektach anatomii jamy ustnej. Jednym z głównych czynników […]