proteza, dentysta, stomatologia

Proteza overdenture – co powinieneś wiedzieć

Proteza overdenture jest nowoczesną protezą montowaną na implantach. Dzięki niej możliwa jest odbudowa zębów przy pełnej stabilizacji uzębienia. Rozwiązanie to jest w szczególności zalecane osobom, które z różnych powodów utracili uzębienie. W porównaniu do innych protez osadzanych na implantach protezę overdenture wyjmiesz z ust, co przełoży się na wyższy poziom higieny i komfortu. Z artykułu dowiesz się, czym jest ta proteza i dlaczego warto zdecydować się właśnie na nią.

Czym jest proteza overdenture?

Protezy te są montowane na implantach (zazwyczaj dwóch albo czterech), które wszczepiono w kość żuchwy albo szczęki. Implanty te są podstawą do założenia protezy poprzez zatrzaski lub belkomy. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z pacjentem. Na wizycie lekarz oceni stan jamy ustnej, zdiagnozuje problem. Diagnostyka oparta jest o nowoczesne badania, jak RTG i tomografię komputerową. Następnie sporządzany jest plan leczenia i kosztorys. Na kolejnej wizycie wszczepione zostają implanty. Zabieg ten jest bezbolesny dzięki znieczuleniu komputerowemu. Niezbędne jest wykonanie dokładnych wycisków uzębienia. Służy temu skaner wewnątrzustny. Zdjęcia przesyłane są do pracowni protetycznej, w której technik przygotowuje protezę overdenture z najlepszych materiałów. Na ostatniej wizycie lekarz zakłada protezę na implanty. Jakiekolwiek korekty są wykonywane na miejscu.

Dlaczego warto zdecydować się na protezę overdenture?

Ten rodzaj uzupełnienia jest niezwykle stabilny: nie ma możliwości, aby wypadł podczas jedzenia, kichania, kaszlu czy śmiania. Protezę można w każdej chwili wyjąć i wyczyścić, a więc lepsze jest tutaj zachowanie higieny. Niewątpliwie przekłada się to na komfort użytkowania. Kolejną zaletą jest aspekt estetyczny. Proteza overdenture jest wykonywana z najlepszej jakości materiałów. Dzięki temu jest ona trwała i będzie służyła wiele lat – przy właściwym użytkowaniu i pielęgnacji. Można także przywrócić naturalną harmonię jamy ustnej.

Ten rodzaj protezy sprawdzi się u osób cierpiących na bezzębie. Braki w zębach powodują wady wymowy, problemy z przeżuwaniem jedzenia, deformacji ulegają rysy twarzy. Dzięki protezom można podnieść komfort życia. Nie można zapominać o wyglądzie, gdyż zdrowy i ładny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Szczególnie w dzisiejszych czasach.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]