Okładzina ścienna

Bezpieczeństwo dla ścian – okładziny

Niektóre przestrzenie domowe są w znacznie wyższym stopniu niż inne narażone na uszkodzenia wynikające z kontaktu z wilgocią. W takich miejscach warto postawić na pewniejsze niż zwykła farba rozwiązania. Zaniedbanie tego tematu może prowadzić między innymi do powstania grzyba na tych powierzchniach, a także do ich uszkodzenia.

Okładzina ścienna – rozwiązanie problemu?

Wśród opcji, które pomogą ochronić ścianę przed uszkodzeniem i zarazem zachować jej najwyższą estetykę, są właśnie okładziny ścienne. To forma okrycia, która nie wchłania wilgoci i prezentuje się niezwykle estetycznie. Dostępne są między innymi wzory, które wyglądają jak beton czy cegły.

W zależności od kolorystyki pomieszczenia można zdecydować się na jaśniejsze lub ciemniejsze okładziny ścienne. Na szczęście, bez względu na barwę, materiał ten czyści się tak samo dobrze i zapewnia najwyższa ochronę dla wszelkich powierzchni.

Okładzina ścienna PCV – zalety

Wśród niewątpliwych zalet tego rozwiązania wskazać można jego wysoką estetykę. Fartuch kuchenny czy ściany w przedpokoju wyłożone okładziną imitującą beton prezentują się niezwykle elegancko, tym samym pomagając stworzyć wnętrza o niepowtarzalnym klimacie.

Jeśli masz wątpliwości, jaki wzór wybrać samodzielnie, skonsultuj się z doświadczonym dekoratorem lub skorzystaj z programów online, które ułatwiają wybór. Dzięki takim rozwiązaniom możesz znacznie szybciej i wygodniej stworzyć pomieszczenie, o jakim marzysz.

Niewątpliwą zaletą, jaką posiada okładzina ścienna PCV, jest fakt, że można ją swobodnie przecierać – nawet wilgotną szmatką. Dzięki temu zachowana jest najwyższa higiena oraz estetyka wnętrza, a przy tym – nie musimy obawiać się, ze wilgoć doprowadzi do uszkodzenia powierzchni ściany.

Dla właścicieli czworonogów, dla rodziców małych dzieci

Ścienne okładziny są doskonałym rozwiązaniem dla każdego, jednak ich zalety docenią przede wszystkim mieszkańcy domów, w których znajdują się również najmłodsze dzieci oraz wychodzące psy i koty. Dzieci lubią niestety przenieść swoje artystyczne zacięcie na ściany, a poziom ich ekspresji nierzadko sprawia, że wraz z maluchem kąpie się pół łazienki. Okładziny ścienne pozwalają na zapewnienie ścianom idealnej ochrony w takich sytuacjach.

Jeśli zaś chodzi o czworonogi – przedpokój wyłożony okładziną z PCV może uchronić ściany przed wilgocią i błotem. Niemalże każdy pies po spacerze w deszczu ma odruch otrzepania się w progu domu – dzięki odpowiednio przygotowanej ścianie, wystarczy przetrzeć ją suchą szmatką – i po błocie lub wodzie nie ma śladu.

Najnowsze

płytki włoskie marazzi zastosowanie

Płytki włoskie Marazzi – zastosowanie w aranżacji wnętrz

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz to sztuka, która nieustannie ewoluuje, poszukując innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Jednym z kluczowych graczy na tym polu są włoskie płytki ceramiczne Marazzi, które nie tylko redefiniują pojęcie estetyki, ale także wprowadzają rewolucyjne podejście do projektowania wnętrz. Oto, jak płytki Marazzi stają się integralną częścią współczesnych aranżacji przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. […]

panele imitujące cegłę w salonie

Jak odmienić wnętrze salonu przy pomocy paneli imitujących cegłę?

Marzysz o odświeżeniu wyglądu swojego salonu, ale brak Ci pomysłu na efektowną metamorfozę? Paneli imitujących cegłę to rozwiązanie, które może odmienić Twoje wnętrze w prosty i stylowy sposób. Nie musisz już myśleć o wielkich remontach czy kosztownych dekoracjach – te panele stanowią szybką i efektywną alternatywę, która od razu przemieni atmosferę Twojego salonu. Dowiedz się, […]