dentysta, stomatolog

Dentysta Paniówki

Znalezienie dobrego dentysty to nie lada zadanie. Chociaż specjalistów nie brakuje, ze swoim dentystą trzeba złapać również dobry kontakt, bo to właśnie dzięki temu leczenie jest bardziej efektywne i obarczone zdecydowanie mniejszym stresem dla każdego pacjenta.

Wszystko na temat rtg zęba Katowice

Czym jest rtg zęba Katowice? Zdjęcie rentgenowskie zębów robi się w wielu różnych przypadkach, zarówno przed leczeniem stomatologicznym, jak również ortodontycznym. To właśnie dzięki temu specjalista może zobaczyć, jak wyglądają wszystkie zęby i ich stan zdrowia. Pozwala to na zaplanowanie leczenia, a następnie na jego efektywne przeprowadzenie..

Rtg zębów Gliwice

Czy rtg zęba Gliwice jest bolesne? Absolutnie nie. Każdy, to obawia się prześwietlenia zębów, nie powinien się tym zamartwiać. Trzeba tylko pamiętać o tym, że rtg zębów w Gliwicach nie może być wykonane w każdej sytuacji. Przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża, ale o tym zwykle wie każda kobieta.

Rtg zęba Gliwice co daje?

Co to jest zdjęcie rentgenowskie zębów? Po pierwsze lekarz może ocenić, w jakim stanie są poszczególne zęby, czy pojawił się stan zapalny na przykład w okolicach korzeni. Niestety trudno ocenić to dobrze bez prześwietlenia, dlatego jeżeli lekarz podejmuje decyzję o leczeniu bez zdjęcia rentgenowskiego, nie jest to do końca prawidłową praktyką. Po drugie rtg zębów Gliwice pozwala na określenie długości korzeni oraz ich rozmieszczenia. Jest to istotne na przykład wtedy, gdy planowana jest ekstrakcja, a zatem usunięcie zęba.

Rtg zęba Katowice przed leczeniem kanałowym

Leczenie kanałowe, nazywane inaczej leczeniem endodontycznym, to jedna z bardziej skomplikowanych procedur, której można poddać się u stomatologa. To właśnie przed leczeniem kanałowym bardzo ważne jest wykonanie rtg zęba Katowice. Dlaczego? Po to, aby lekarz mógł dowiedzieć się, jak kształtują się korzenie konkretnego zęba pacjenta, jaka jest ich długość i położenie. Leczenie kanałowe to przecież leczenie, w którym oczyszczaniu i wypełnieniu poddaje się właśnie kanały zęba, nazywane potocznie korzeniami.

Stomatolog Paniówki

Leczenie stomatologiczne w dobrym gabinecie to leczenie kompleksowe, w którym pacjent może korzystać ze wszelkich procedur. Warto wiedzieć jednak o tym, że nie każdy gabinet stomatologiczny dysponuje pracownią RTG, stąd też wielu stomatologów zostawia informacje na temat punktów, w których pacjent może wykonać prześwietlenie zębów, a następnie z gotowym zdjęciem zgłosić się już na leczenie. To zupełnie normalna procedura.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]