narzędzia dentystyczne, stomatolog

Nowoczesna ortodoncja – co może zaproponować?

Stomatologia nieustannie się rozwija, tak samo ortodoncja Ruda Śląska, dlatego możliwości są coraz lepsze. Wszelkie procedury są coraz mniej uciążliwe, dają coraz lepsze efekty i pozwalają osiągać je w krótkim czasie. Warto z nich korzystać, by poprawiać stan i wygląd swojego uzębienia, zwłaszcza że obecnie w każdym przypadku można zyskać jego olśniewający wygląd, niezależnie od stanu wyjściowego, a droga do tego jest mniej wyboista niż może się wydawać. Wystarczy poznać wyjątkowe możliwości, jakie ma współczesna ortodoncja Ruda Śląska i przekonać się, co mogą zaproponować ortodonci Ruda Śląska.

Aparaty coraz lepsze

Noszenie aparatu ortodontycznego to ciągle najpopularniejsza metoda korygowania ustawienia zębów, choć pewnie niebawem się to zmieni. Warto jednak wiedzieć, że obecnie zamki, druciki i gumki wcale nie są już postrzegane jako synonim braku atrakcyjności. Nawet podstawowe wersje aparatów mało rzucają się w oczy dzięki temu, że zamki są mniejsze niż w przeszłości, można też dobrać do nich przezroczyste gumki. Jeśli zaś komuś aparat nie przeszkadza i chce go traktować jako ciekawy dodatek, może postawić na ich fantazyjne kolory, co też wiele osób robi.

Osoby szczególnie ceniące sobie atrakcyjny wygląd, na przykład ze względu na wykonywany zawód czy po prostu mało pewne siebie, mogą też postawić na różne rodzaje aparatów estetycznych. Ortodonta Ruda Śląska może zaproponować na przykład aparat estetyczny z przezroczystymi, mało widocznymi zamkami – wydaje się, że taki aparat ma tylko drucik i z pewnością bardzo mało rzuca się w oczy. Opcją dla osób superwymagających jest aparat lingulany, czyli mocowany na wewnętrznych powierzchniach zębów, od strony gardła. Na taki aparat decydują się na przykład dziennikarze. Jest on zupełnie niewidoczny, choć na początku może powodować problemy z wymową. Poza tym jego cena jest dużo wyższa niż w przypadku częściej spotykanych konstrukcji.

Metoda nakładkowa

Coraz większą popularność wśród pacjentów ortodontycznych zyskują sobie aparaty typu Invisalign, mające postać przezroczystych nakładek z tworzywa, wyglądających jak te stosowane podczas wybielania zębów. Proponujący je ortodonci Ruda Śląska mają ich coraz przystępniejsze ceny. Poza tym taki aparat ma wiele zalet dających mu przewagę nad klasycznym. Jest nie tylko bardziej wygodny i dyskretny, ale też zdejmowany, w dodatku działa szybciej, zwykle więc nosi się go dużo krócej.

Najnowsze

dłutowanie zęba

W jakich przypadkach wykonuje się dłutowanie zęba?

Dłutowanie zęba to jedna z wielu procedur stomatologicznych, które mogą być konieczne w przypadku różnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej. Choć wiele osób boi się tego zabiegu, jest to często niezbędne dla utrzymania zdrowia zębów i dziąseł. Dlatego warto poznać sytuacje, w których wykonuje się dłutowanie zęba. Leczenie próchnicy Próchnica jest jednym z najczęstszych problemów […]

pasty do zębów z naturalnych składników

Czy pasty do zębów z naturalnych składników są skuteczne?

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają pasty do zębów oparte na naturalnych składnikach. Ale czy te produkty są naprawdę skuteczne w zapewnieniu zdrowia jamy ustnej? Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w takie pasty, czy też lepiej trzymać się tradycyjnych środków. Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu. Naturalne składniki a skuteczność Pasty do zębów […]