różnice w brytyjskim i amerykańskim angielskim

Jakie są różnice pomiędzy American English, a British English?

Różnice pomiędzy American English i British English są zaskakująco liczne. Mimo że oba te odmiany angielskiego pochodzą z tego samego języka, istnieje wiele różnic w słowach, wymowie i gramatyce.

Słówka

Jedną z najbardziej widocznych różnic pomiędzy tymi dwoma odmianami języka jest słownictwo. Niektóre słowa, które są używane w Ameryce, są nieznane dla Brytyjczyków, a niektóre słowa używane w Wielkiej Brytanii są nieznane dla Amerykanów. Na przykład, Amerykanie używają słowa “elevator”, podczas gdy Brytyjczycy używają słowa “lift”.

Wymowa

Kolejną różnicą pomiędzy American English i British English jest wymowa. Amerykanie mają tendencję do wymawiania liter “r” i “t” zdecydowanie silniej niż Brytyjczycy. Na przykład, wymowa słów “car” i “party” jest znacznie mocniejsza w Ameryce niż w Wielkiej Brytanii.

Gramatyka

Gramatyka również różni się pomiędzy American English i British English. Na przykład, Amerykanie często używają słowa “gotten” w miejsce słowa “got” w przeszłym czasie, podczas gdy Brytyjczycy używają tylko słowa “got”. Inne przykłady to słowa takie jak “learned” (zamiast “learnt”) i “dreamed” (zamiast “dreamt”).

Gdzie nauczyć się języka angielskiego w Chorzowie?

Angielski Chorzów– Szkoły języków obcych są jednym z najbardziej popularnych sposobów na naukę języków obcych. Są one dostępne w wielu miastach i regionach na całym świecie, a także w Internecie. Szkoły języków obcych oferują uczniom możliwość nabycia wiedzy i umiejętności językowych w komfortowym otoczeniu, z dostępem do profesjonalnych lektorów i materiałów edukacyjnych.

Najnowsze

wywóz odpadów

Wywóz Odpadów – Przegląd Usług i Technologii

Życie w naszych czasach wiąże się z produkowaniem ogromnych ilości odpadów. Przybywa ono zarówno z gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Wiele z tych odpadów jest niebezpiecznych, dlatego ważne jest, aby zapewnić odpowiednie ich usuwanie i zabezpieczenie. Dlatego wywóz odpadów jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Usługi Wywozu Odpadów Usługi wywozu odpadów to usługa wykonywana przez firmy, […]

dbanie o zęby podczas noszenia aparatu

Profilaktyka zębów podczas noszenia aparatu ortodontycznego!

Noszenie aparatu ortodontycznego może mieć pozytywny wpływ na wygląd i zdrowie Twoich zębów, ale będzie wymagało nieco dodatkowych starań, aby zapewnić im optymalną profilaktykę. Aby utrzymać zdrowie zębów, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Kiedy zakłada się aparat ortodontyczny? Aparat ortodontyczny to urządzenie stomatologiczne, które służy do leczenia wad zgryzu. Wiele osób zastanawia się, kiedy zakłada […]