skup kamienic, kupię twoją kamienice

Jak korzystnie sprzedać kamienicę?

Posiadanie lokalu, jakim jest kamienica może się wydawać dobrą lokatą kapitału. Kamienice są piękne i mają swój niezwykły urok. Wiadomo też, że są wiele warte, szczególnie z punktu widzenia inwestora, który chce przeznaczyć je pod konkretny biznes i ma na to środki. Dlaczego więc w ogóle sprzedawać kamienicę?

Skup kamienic – dlaczego warto skorzystać, jeśli masz kamienicę?

Zniszczone kamienice o niezbyt dobrym stanie technicznym, dodatkowo z lokatorami, którzy nie płacą na czas, to duży problem dla posiadacza. Skup kamienic może więc być niejako wyzwoleniem od tego problemu. Niezwykle trudno jest znaleźć prywatnego kupca, więc najlepiej jeżeli zwrócimy się do firmy, która się tym zajmuje.

Oczywiście sprzedaż kamienicy to także ogromny zysk finansowy. Te pieniądze można włożyć w coś innego, zdecydowanie mniej kłopotliwego, czy też po prostu przeznaczyć na własne wydatki lub oszczędności. Posunięcie, jakim jest sprzedaż kamienicy odciąża psychikę oraz portfel.

Kupię kamienicę – jak znaleźć dobrego kupca?

Oczywiście nie warto rozglądać się za prywatnym kupcem, ponieważ jest to strata czasu. Zdecydowanie lepiej umówić się z firmą kupującą kamienicę. Można od razu założyć, że taki inwestor będzie zainteresowany zakupem, ponieważ skupuje on praktycznie wszystkie kamienice, które są na sprzedaż.

Kwestia jest tylko w tym, czy uda nam się dobić targu, czyli na przykład, czy sprzedawcy będzie odpowiadać cena. Trzeba pamiętać, że będzie ona odpowiednio niższa, jeśli kamienica jest w stanie wymagającym remontu czy renowacji. Im bardziej zadbany budynek, tym korzystniej uda się go sprzedać. Nim jednak dojdzie do transakcji dobrze jest się do niej przygotować.

Kamienice skup – by transakcja była opłacalna

Warto zwracać uwagę na oferty typu: “Kupię kamienicę” i spróbować skontaktować się różnymi firmami, by porównać ich ofertę. Wtedy mniej więcej można się zorientować, ile będzie można dostać za kamienicę w określonej lokalizacji i w danym stanie technicznym.

Jeśli widzimy szyld z hasłem: “Kamienice skup”, wejdźmy i zapytajmy o stawki za metr kwadratowy i oczywiście o to, czy firma skupuje lokale w każdym stanie technicznym, także wtedy, kiedy są one zadłużone lub lokatorzy uchylają się od płacenia. Wtedy cena pójdzie w dół, ale sprzedaż będzie i tak korzystniejsza niż zatrzymanie kamienicy.

Najnowsze

płytki włoskie marazzi zastosowanie

Płytki włoskie Marazzi – zastosowanie w aranżacji wnętrz

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz to sztuka, która nieustannie ewoluuje, poszukując innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Jednym z kluczowych graczy na tym polu są włoskie płytki ceramiczne Marazzi, które nie tylko redefiniują pojęcie estetyki, ale także wprowadzają rewolucyjne podejście do projektowania wnętrz. Oto, jak płytki Marazzi stają się integralną częścią współczesnych aranżacji przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. […]

panele imitujące cegłę w salonie

Jak odmienić wnętrze salonu przy pomocy paneli imitujących cegłę?

Marzysz o odświeżeniu wyglądu swojego salonu, ale brak Ci pomysłu na efektowną metamorfozę? Paneli imitujących cegłę to rozwiązanie, które może odmienić Twoje wnętrze w prosty i stylowy sposób. Nie musisz już myśleć o wielkich remontach czy kosztownych dekoracjach – te panele stanowią szybką i efektywną alternatywę, która od razu przemieni atmosferę Twojego salonu. Dowiedz się, […]